Абромавічус готовий повернутися, але за однієї умови

327

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус, який раніше заявив про свою відставку, готовий повернутися в уряд, якщо будуть змінені умови роботи та за «іншої комплектації Кабінету Міністрів».

Він висловився за те, щоб Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пішов у відставку, бо в країні виникла криза довіри.

«Виходячи з того, що це не тільки криза довіри, але і криза цінностей, тому що, на жаль, керівники оточили себе негативними персонажами, на чолі уряду повинна бути людина з чистою репутацією», – сказав Абромавічус.

Він переконаний, що найкращою кандидатурою на посаду Прем’єра є нинішній міністр фінансів Наталія Яресько. Разом з тим він додав, що сама Яресько скептично ставиться ідеї очолити Кабмін, тому що, на її думку, це «дуже складне завдання за відсутності підтримки нинішнього Президента і нинішнього Прем’єр-міністра».

«Тому її потрібно вмовляти. Це потрібно робити Прем’єру і Президенту, гарантувати, що їхні партії будуть голосувати за всі кабмінівські ініціативи», – підкреслив Абромавічус.

Нагадаємо, 3 лютого Айварас Абромавічус подав у відставку з посади міністра економіки України, назвавши ключовою причиною звільнення конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком, який, за словами Абромавичуса, намагається розставити своїх людей у міністерстві і на підконтрольних йому підприємствах, щоб контролювати грошові потоки.

Кононенко назвав ці звинувачення спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі міністерства і запропонував Абромавічусу пройти поліграф.

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження у зв’язку із заявами Абромавічуса.

Тепер Абромавічус ходить до НАБУ на допити.