Абромавичус висунув умову повернення в уряд — нехай підуть у відставку Шокін і Яценюк

326

Міністр економіки Айварас Абромавичус назвав головну умову для його повернення — Віктор Шокін Арсеній Яценюк мають піти у відставку.

За словами співрозмовників видання, які були присутні на зустрічі, Абромавічус виглядав розгубленим і розбалансованим.

«Абромавічус сказав, що міг би повернутися, якби змінилися кардинальні речі. Приміром, щоб звільнили Генпрокурора Віктора Шокіна. Ми здивувалися: де ми, а де Шокін? При чому тут Шокін? Він далі говорить: а чому б Прем’єру не подати у відставку? Ми запитали: а хто тоді Прем’єр? Він говорить: може, Наталія Яресько. Вона в шоці, інші сміються. Далі він пропонував звільнити голову ДФС Романа Насірова», – зазначив співрозмовник.

«Найбільш прикре – те, що ми сиділи у вузькому колі і питали у Айвараса: скажи реальні причини, що тобі заважає, чого ти добиваєшся? Єдине, що ми почули: «Мені і моїй команді дуже мало платять». І ще як приклад втручання АП в його роботу, що мовляв Данилюк збирає в себе наради щодо «Нафтогазу», а це не його компетенція, а Айвараса…», – додає інший міністр, учасник зустрічі.

Як пише видання, розмова тривала три години – з четвертої до сьомої вечора.

«Врешті-решт, міністрам набридло вмовляти Абромавічуса і робити заяву вирішили без нього. Із сьомої до восьмої години вечора в кабінеті Яценюка міністри погоджували алгоритм дій – хто за ким виступає, і на чому робить акценти у заяві», – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, 3 лютого міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус вирішив піти у відставку.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт назвав міністра економічного розвитку і торгівлі України за одним з кращих поборників реформ у Кабінеті Міністрів.

Своєю чергою, перший заступник БПП Ігор Кононенко назвав емоційною заяву міністра економрозвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса і вважає її спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі МЕРТ.