АФ не має можливості закуповувати молочні продукти у 2016 році

428

Про це під час Східноєвропейського молочного конгресу повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

«Для цього потрібні кошти, а Аграрний фонд — це бюджетна установа в якої таких коштів нема. АФ зосередився на цукрі, завдяки чому вдалось стабілізувати ціни на внутрішньому ринку», — повідомив заступник міністра.

За його словами, в АФ зараз складна ситуація — 40 тис. тонн цукру зникло зі складів, а на численні звернення (більше 30) від правоохоронних органів реакції нема.

«Крім того, ми звернулись до Держрезерву та Міноборони з пропозицією викупити партії масла, але нам відповіли, що такі необхідності нема», — пояснив Краснопольський.

Водночас, на його думку, надлишки молока можна вивести з ринку через експорт.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб мати стабільні поставки до Ірану. Планується зустріч В2В», — повідомив Ярослав Краснопольський, підкресливши, що всі бажаючі переробники можуть взяти участь в переговорах.

Нагадаємо, за словами економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, в 2016 році на ринку буде до 800 тисяч тонн «зайвого молока», яке раніше тим чи іншим способом знаходило шлях на ринок РФ та продавалося до Криму і східних регіонів країни.

На його думку, єдиним способом запобігти стрімкого падіння цін на молоко буде пошук нових ринків збуту для цього молока у вигляді молокопродуктів з України.