Аграрії продовжують блокування магістралей через спецрежим ПДВ

502

В мережі з’явилося відео, як здійснюється перекриття автомагістралі Київ-Одеса в районі села Краснопілка, Черкаської області. Аграрії пояснили, що тепер чекає на село

Сьогодні, 28 грудня 2015 року, підприємці, що працюють у галузі сільського господарства, продовжують протести проти ухваленого Верховною Радою Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у 2016 році» (реєстр. №3688).

Цим законом пропонується скасування спецрежиму ПДВ. Однак замість створення прозорої системи його відшкодування, була внесена та ухвалена норма — створення двох реєстрів ПДВ. Фактично, за словами мітингуючих, це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їх об’єднання — кооперативи, можливості вчасного і в повному обсязі отримувати відшкодування ПДВ при експорті всієї своєї продукції, а не тільки зернових і технічних культур. Також це зберігає можливості для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні реєстрів, повідомляє Агравері.

«Нічне голосування за бюджет, коли деякі нардепи голосували за п’ятьох, спровокувало глобальний страйк аграріїв. Замість того, щоб врятувати країну, депутати пішли на порушення коаліційної угоди. Та одним помахом руки залишили малий і середній аграрний бізнес без права на виживання. І сьогодні аграрії усієї України зупинили рух на ключових автомагістралях країни і вимагають від Президента ветувати законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»», — зазначає AgroTV Ukraine.

На каналі YouTube організації додають, що в гіршому випадку села залишаться без роботодавців та соціальної підтримки.

28 грудня працівники аграрної сфери Білоцерківщини перекрили рух по трасі Київ — Одеса. Головна вимога — вето на новий податковий кодекс.

За даними протестувальників під Уманню, до активістів приїхав міністр оборони, Степан Полторак.