«Аграрний сектор вийде в плюс у 2016 році»,− Зубрицький

737

Зараз є актуальною тема відставки Міністра Аграрної політики та продовольства України, Олексія Павленка, якого хоче відкликати «Самопоміч».

Для 5 каналу дав інтерв’ю радник Міністра Олексій Зубрицький. Він розповів про зроблене міністерством.

Була розроблена п’ятирічка, план дій, де чітко розписана стратегія розвитку села та аграрної політики. Цей план не має політичного підґрунтя, він конкретно орієнтується на аспекти розвитку агроіндустрії та села.

«Офіційні втрати збанкрутілих державних підприємств, станом на 2014 рік, склали 120 мільярдів гривень. Виходить, що кожен українець заплатив в середньому зі своєї кишені 6 тисяч гривень, бо це все компенсується нашими податками. Але ці втрати були створені штучно. Через корупційні механізми. В 2015 році одним із пріоритетів була приватизація, яка блокувалася 11 разів на голосуванні у Верховній Раді. Міністерством агрополітики було передано 11 підприємств у приватизацію», — розповів Олексій Зубрицький.

Нині проводитиметься роздержавлення і демонополізація спиртової галузі. Але де-факто є державне підприємство «Укрспирт», монополіст, яке вже двічі банкрут. Починаючи з 1996 року, продажі його продукції впали в 6 разів. Розроблений проект приватизації, який вже одобрили МВФ, але блокується Парламентом. На тіньовому ринку продається до 50 відсотків спиртової продукції. Кримінальні і політичні групи «кришують» цей бізнес і блокують приватизацію.

«Потрібно проводити демонополізацію, залучати інвестиції. У нас експорт декалітрів упав за 10 років з мільйонних показників до, майже, нульових. У 2014 році «Укрспирт» втратив до півмільярда гривень», — сказав Олексій ЗУбрицький.

«Український зерно трейдер (ДПЗКУ), програвав по всіх показниках будь-якому приватному підприємству. У 2014 році втрати становили 230 мільярдів гривень. Причому 135 мільйонів доларів було вкрадено. Без будь-яких інтелектуальних зусиль: просто відвантажили зерно на 4 офшорні компанії без оплати», — додав Олексій Зубрицький.

Що дає реформа приватизації. Прибираються штучні втрати та банкрутства підприємств. З’являється можливість скоротити чиновницький апарат, який «ефективно керує» цим процесом. Українці будуть реальними господарями підприємств, вдихнуть в них нове життя, нові інвестиції.

«Для створення штучної монополізації і недопущення на ринок малого та середнього виноробного бізнесу, була затверджена ліцензія на оптову торгівлю в розмірі 500 тисяч гривень щорічно. Для великого виробника це 50 копійок на пляшці, для дрібного це вже 50 гривень за пляшку. З цієї ліцензії держава отримує лише 2 мільйони гривень, але якщо ліцензію відмінити, прибуток може збільшитися до 60 мільйонів. Тому ця ліцензія фактично вбиває малий бізнес. Це свідчить про провальну податкову реформу», — розповів Олексій Зубрицький.

Відставку Міністра аграрної політики прокоментував Олег Проценко, проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ.

«За результатами 2015 року, аграрна реформа одна із найуспішніших реформ. Міністерство аграрної політики виконало 81% усіх поставлених задач. Скільки потрібно буде часу новому міністру щоб налагодити роботу міністерства і перехопити всі ті ініціативи, наприклад третю хвилю дерегуляції, яка вже дозволила фермерам скоротити видатки на 12 мільярдів гривень в рік», — сказав Олег Проценко.

Також радник Міністра аграрної політики додав, що запущений механізм обов’язково допоможе Українському аграрному сектору вийти в плюс у 2016 році.