Агресію зупинили не багнети, а опір

308

Були оприлюднені дані щодо планів захоплення Росією території України. Розшифровані місця дислокації армії агресора та кількість бойової техніки, станом на лютий 2014 року.

Експерти пояснюють, що шанси виграти війну взимку 2014 були від’ємними, адже за режиму Януковича армію цілеспрямовано руйнували. В планах Росії вже давно було прорубати коридор до Придністров’я через територію України.

«За останні 2 роки ми зробили майже неможливе: втримали агресію Росії, зупинили їх на тих рубежах, на яких вони зараз стоять. Все завдяки не багнетам, а людському супротиву. Перші рішення, саме ґрунтувались на тому, що у нас немає боєздатної армії, яка призначена виконувати основні, покладені на неї бойові обов’язки: захищати територію України від зовнішньої агресії», — розповів народний депутат партій «Народний фронт», Андрій Тетерук.

Саме вольові рішення, які тоді приймались, створення добровольчих батальйонів, організація батальйонів на захист краї дозволила провести мобілізацію в Збройні сили України. Призначити тих офіцерів і генералів, які не зраджували Україні, і переходили на бік агресора, а які брали на себе відповідальність і виконували бойові завдання.

«Крим їм вдалося захопити за допомогою силового блоку і так званого «референдуму», який вони вважають чинним законодавчо. Наразі Росія демонструє в Сирії, що вона може ще здійснити в Україні: це використання бомбардувальників, тактичної зброї. Але саме протидія України, підтримка наших Західних партнерів, поки що зберігає той статус, який ми маємо», — додав Андрій Тетерук.