Американець розповів про плани Кремля щодо України

249

Плани Кремля не змінились: у цьому році Росія продовжить тиснути на Україну та спробує зірвати євроінтеграційні плани Києва.

Про це заявив директор національної розвідки США Джеймс Клеппер.

На думку Клеппера, незважаючи на зменшення збройних сутичок на Донбасі між українськими військовими та бойовиками, яких підтримує Росія, Москва продовжуватиме «довготерміновий вплив на Київ» і зриватиме «спроби України інтегруватися у західні інституції».

Події в Україні спонукають Москву до посилення її присутності у регіоні для запобігання зміни режимів у колишніх радянських республіках і для пришвидшення переходу до багатополярного світу, у якому Росія є безперечним гегемоном у Євразії, зазначив Клеппер.

Директор національної розвідки США додав, що у 2016 році Кремль посилить тиск і на інших своїх сусідів, щоб змусити їх приєднатися до Євразійського економічного союзу, до якого наразі входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Росія.

Тим часом на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, яка розпочалась у вівторок у Брюсселі, планують прийняти рішення про збільшення військової присутності Альянсу на його східних рубежах. Одна з причин — російська агресія в регіоні.