Американські вчені дослідили придатність для життя Океану на супутнику Сатурна Енцеладі

239

Океан Енцелада вважається одним із основних претендентів на існування позаземного життя в Сонячній системі

Американський астрофізик Крістофер Глейн і його колеги оцінили рН води, яка гейзерами виривається з-під поверхні океану на супутнику Сатурна Енцеладі, повідомляє Naked Science.

За задумом вчені мали встановити, чи можливе зародження життя в океані, який вважається одним з основних претендентів на існування позаземного життя в Сонячній системі. У своїх дослідженнях науковці використовували дані про викиди неорганічних форм вуглецю і розчиненого вуглекислого газу, які були надані космічною станцією Cassini, щоб з’ясувати вміст солей і кислотність середовища в океані Енцелада. За їхніми даними, ця рідина, як і вода земних океанів, містить хлорид натрію і карбонати, однак рН її виражено лужна і становить 11-12, як у мильної води. Лужна сторона рН цього середовища, на думку вчених, зсувається завдяки геологічним процесам серпентинизації, що протікає біля дна. Багаті на магній і залізо мінерали під великим тиском і при високих температурах перетворюються на глини, насичуючи воду лужними іонами.

Те саме, хоча й в обмежених масштабах, відбувається й на Землі поблизу «чорних курців» (гідротермальні джерела в рифтових зонах світового океану, вода яких насичена сполуками металів та сірки, а тому має чорний колір) біля дна океану. Ці процеси насичують воду і молекулярним воднем, який може залучатися в цілий ряд реакцій, що призводять до появи органічних речовин.

Як повідомляв 5.ua, у травні 2015 року американські та канадські планетологи дійшли висновку, що на супутнику Сатурна можливе зародження життя. Зауважимо, що для пошуку життя на супутнику Сатурна планують запустити дві нові місії.