Американські вчені створили 168-ядерний мобільний процесор для штучного інтелекту

259

За інформацією видання, процесор Eyeriss дасть змогу смартфонам і іншим мобільним пристроям виконувати всі складні обчислення прямо на самому девайсі, а не відправляти їх на віддалений сервер

Google оголосила про партнерство з Movidius, в ході якого компанії планують створити мобільні процесори з можливостями машинного навчання.

Вчені Массачусетського технологічного інституту обігнали пошукового гіганта, представивши чіп Eyeriss, який покликаний «вмонтувати» нейронні мережі та штучний інтелект в портативні пристрої. Процесор має 168 ядер, які слугують як нейрони. При цьому чіпсет споживає в 10 разів менше енергії, ніж графічні прискорювачі в сучасних смартфонах.

Кожне ядро в чіпі Eyeriss має свою власну пам’ять і стискає дані, коли вони залишають ядро. Розміщені поблизу ядра можуть «спілкуватися» між собою безпосередньо, і їм не потрібно передавати інформацію спочатку на центральну пам’ять. Крім того, кожне ядро виконує максимум роботи, щоб процес був абсолютно ефективним. Відомо, що в розробці вченим допомагала компанія NVIDIA, а це може посприяти виходу технології на ринок.

Источник5 канал
Поделиться