Американські вчені з`ясували,що низька фізична активність призводить до зменшення об`єму мозку

413

Результати дослідження американських фахівців були опубліковані у виданні Neurology.

Як виявили вчені, низька фізична активність у середньому віці приховує в собі додаткові ризики. Вона може призвести до зменшення обсягу головного мозку приблизно через 20 років. «У нашому дослідженні ми виявили пряму кореляцію між низькою фізичною активністю і зменшенням об’єму мозку через десять років, що вказує на його прискорене старіння», — розповіла Ніколь Спартан, яка представляє Бостонський університет.

За інформацією видання, в дослідженні взяли участь понад 1,5 тис. осіб, середній вік яких склав 40 років. У цих людей не було ознак набутого недоумства або захворювань серця. Стан учасників експерименту перевірили через 20 років. Вчені використовували магнітно-резонансну томографію головного мозку, а крім того, провели заміри показників фізичної активності. Таким чином, дослідникам вдалося оцінити обсяги головного мозку учасників експерименту, а також їхній загальний фізичний стан.

Як виявилося, люди з поганою фізичною підготовкою мали і менший, порівняно з активнішими учасниками експерименту, об’єм головного мозку. Тепер вчені мають відповісти на всі запитання, пов’язані з цим явищем. А поки що вони рекомендують більше рухатися, зокрема, в середньому віці, щоб уберегти свій мозок.