Андрей Лысак: темная лошадка Демчака в Ильинцах

799

Зачем Порошенко поставил управлять Ильинцами директора-регионала?

В тихом ильинецком омуте черти водятся. Например, Андрей Лысак

Андрей Лысак: Стал главой РГА – отбирай землю

Недолюстрированный Андрей Лысак из Ильинцов: Демчак – наш Президент!

 В Ильинцах тихо и спокойно. Обычно. Но иногда местные власти достают жителей до невозможного. Очень давно ничего не было слышно об этом районе. Пока у руля его не поставил Петр Порошенко ставленника Руслана Демчака, бывшего регионаловского директора школы Андрея Лысака. И началось…

То Лысак землю раздал «кому надо» вместо тех, кому положено. То так вылизал зад Демчаку, что несвежее дыхание аж в Киеве почуяли. То начал, не успела та стихнуть, новую аферу с землей. Ведь земля – главный ресурс района.

Посмотрим, кто такой Лысак.

 Президент призначив очільником Іллінецького району колишнього зама Івасюка

 Головою Іллінецької районної державної адміністрації Вінницької області призначено Андрія Лисака.

До призначення Андрій Лисак працював заступником директора департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, відповідав за загальну середню, дошкільну освіту та виховну роботу в області.

Влітку цього року Андрій Лисак пройшов перевірку в рамках Закону України «Про очищення влади», оскільки обіймав керівну посаду в управлінні освіти при Президентові Януковичі.

 В Іллінцях перекрили трасу — протестували проти афери із землею на мільйон гривень

 На дві години зупинили рух транспорту учасники акції протесту на автодорозі державного значення Вінниця — Умань на території Іллінецького району. Вони протестували проти того, що обласний Держгеокадастр має намір надати їхню землю майже 200 людям, які не проживають у їхніх селах. І це тоді, коли землі не вистачає навіть бійцям АТО .

Демобілізовані бійці АТО разом з жителями сіл Купчинецької та Хренівської територіальних громад вимагали від представників влади пояснити, чому землі запасу і резерву названих сільрад мають намір роздати людям з інших регіонів області і держави, в той час, коли її не вистачає навіть для тих жителів названих сіл, які із зброєю в руках захищали країну на сході держави. Понад сто протестувальників з плакатами у руках безперервно ходили по пішохідному переходу, не пропускаючи транспорт. По обидва боки траси зібралися десятки автомобілів. Після декількох скандалів з водіями, селяни почали надавати дозвіл для проїзду легковому транспорту. Приблизно через годину до присутніх приїхав голова Іллінецької райдержадміністрації Андрій Лисак.

-Ми призупинили процес передачі землі, яким мала намір скористатися підприємницька структура, що орендує землі резерву й запасу у названих громадах, — наголосив посадовець. – Насправді це афера. Якщо точніше, крадіжка землі серед білого дня.

Пан Лисак пояснив протестувальникам, що підприємницька структура, яка орендує землі запасу й резерву на території Купчинецької і Хренівської громад, зібрала 185 заяв приватних осіб. У заявах зазначено, що вони хочуть отримати по два гектари землі для ведення особистого селянського господарства. Але жоден з цих людей не проживає у названих селах. Тим часом вони за дорученням через юриста подали заяви до обласного управління Держгеокадастру. За його словами, там заяви прийняли, бо не мали підстав відмовити. Почали процес оформлення документів. Коли ми про це дізналися, повідомили керівника області, правоохоронні органи і спільними зусиллями призупинили процес. Як стверджує керівник району, нескладно здогадатися, що приховується за такими діями комерційної структури.

— По-перше, це можливість викупити ці ділянки, які мають намір оформити на окремих людей, і стати власником землі, — наголосив голова РДА. — По-друге, це крок до ухилення від податків. Бо орендна плата за землю суттєво відрізняється від податку, який сплачує особисте селянське господарство. Загалом такі втрати склали б один мільйон гривень. Вчорашні бійці АТО під час акції протесту вимагали надати їм по два гектари землі, як це передбачено законом.

Керівник територіальної громади Купчинець Валентина Мазур пояснила, що на сесії сільради прийняли рішення виділити по одному гектару.

-Бо тим, хто нині в АТО, може надалі не вистачити ділянок, — каже голова. – Але не всі погодилися з таким рішенням. Дехто добивається двох гектарів. Маємо ще заяви від жителів села, багатодітних, працівників соціальної сфери. А тут несподівано дізнаємося, що на наші землі готують документи на 77 чужих людей. Ніхто не знає, хто вони і звідки, але вже написали заяви і оформляють землю. Тому люди й протестують нині.

Після тривалої розмови керівника району з людьми ті через дві години припинили акцію протесту. Начальник управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак у телефонній розмові з керівником району підтвердив факт призупинки оформлення документів для «чужих». Втім, селяни попередили, якщо чиновники їх обдурили, знову вийдуть на трасу. Жодних політичних лозунгів чи партійних прапорів учасники акції не проголошували і не виставляли. Головним гаслом на плакатах були слова: «Землю – громаді!».

 Замість захисників Вітчизни гектари виділяли… студентам і пенсіонерам

 Комерційна структура, яку чиновники підозрюють у намаганні прибрати до рук орендовані нею землі резерву і запасу на території Купчинецької і Хрінівської територіальних громад Іллінецького району, не вважає себе винною у вчинених діях. Її представники стверджують, що закон не порушували. Те саме пояснюють в обласному управлінні Держгеокадастру — кажуть, діяли у рамках закону. З’ясовується, позбавити громаду землі можна на законних підставах…

Обласна влада звернулася до правоохоронців, щоб ті перевірили, наскільки правомірними є дії підприємців, а також чиновників з управління Держгеокадастру. Це вони нині наділені правом розпоряджатися землями резерву і запасу територіальних громад, зокрема, розташованих за межами населених пунктів.

«Не знаємо, хто вони і звідки»

Понад двісті «чужих» людей несподівано виявили бажання отримати землю у Купчинцях і Хрінівці. Кожен з них написав заяву на отримання ділянки площею два гектари для ведення особистого селянського господарства. Будь-який громадянин нашої держави має на це право. До того ж законодавець не «прив’язує» місце проживання заявника до території розташування земельної ділянки. На цій обставині найчастіше наголошують чиновники.

— Я випадково довідалася про те, що на нашу землю з’явилися претенденти, — розповідає сільський голова Купчинців Валентина Мазур. — Про це повідомили в районному відділі Держгеокадастру. Заяв мені не показали і прізвищ не назвали. Тільки сказали, що більшість з них — студенти одного з вінницьких університетів, інші — пенсіонери, наприклад, одна літня жінка з Волинської області. Одне слово, жодного мешканця села у тому списку немає. У Вінниці в Держгеокадастрі їм надали погодження на оформлення документів і вже передали їх до районного відділу…».

«Чужих» претендентів на купчинецьку землю виявилося 77 осіб, ще 116 охочих попросили землю на території Хрінівської сільради.

— У нас немає можливості забезпечити по два гектари навіть хлопцям, які воювали в АТО, — наголошує Валентина Мазур. — Вирішили давати їм по гектару. Це викликало невдоволення. Із заявами звернулися також декілька багатодітних родин, соціальних працівників… Своїх не можемо забезпечити, а чиновники з Держгеокадастру нашою землею наділяють чужих.

— Ми разом із сином рік відслужили в АТО, а тут ще вдома треба воювати, тепер уже за землю, — каже демобілізований Олександр Шандурський. — Пропонують один гектар, але ж у законі прописано два. Поки що ні я, ні син нічого не отримали.

— Мій чоловік Ігор Дружинін уже вчетверте поїхав на Донбас, — не стримує сліз його дружина Анна. — У нас мала дитина. Щоразу молимося, щоб повернувся живий. Невже невідомі нам студенти мають більші заслуги, ніж він і такі, як він?

Перекрили рух транспорту

Ситуація з можливим дерибаном землі викликала невдоволення серед мешканців названих сіл. Понад сто протестувальників минулої суботи перекрили автомобільну трасу державного значення Вінниця—Умань на території Іллінецького району. З плакатами в руках вони безперервно ходили пішохідним переходом, не пропускаючи транспорт. На трасі зібралися десятки автомобілів. Після декількох скандалів з водіями селяни почали пропускати легковий транспорт. Майже через годину до присутніх приїхав голова Іллінецької райдержадміністрації Андрій Лисак.

— Ми припинили процес передачі землі в названих громадах, — наголосив посадовець. — Насправді це афера. Якщо точніше, крадіжка землі серед білого дня.

Лисак пояснив протестувальникам, що підприємницька структура, яка орендує землі запасу й резерву на території Купчинецької і Хрінівської громад, зібрала заяви приватних осіб, які хочуть отримати по два гектари землі для ведення особистого селянського господарства. Але жодна з цих осіб не проживає у названих селах. Вони навіть заяви подавали за дорученням через юриста. В обласному управлінні Держгеокадастру, за словами Лисака, не мали підстав відмовити у прийнятті таких заяв. Почали процес оформлення документів. «Коли ми про це дізналися, повідомили керівника області, правоохоронні органи і спільними зусиллями припинили процес», — наголосив Андрій Лисак.

Це крок до ухилення від податків

— Не складно здогадатися, що приховується за діями комерційної структури, — наголошує керівник райдержадміністрації. — По-перше, це можливість викупити ці ділянки, які мають намір оформити на окремих людей, і стати власником землі. По-друге, це крок до ухилення від податків. Бо орендна плата за землю значно відрізняється від податку, який сплачує власник особистого селянського господарства. Загалом втрати коштів від сплати підприємцями за оренду сягнули б для двох громад мільйона гривень.

Факт припинення дій з надання землі названих громад підтвердив керівник управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак. Він повідомив про це учасникам акції телефоном. Його слова присутні слухали через гучний зв’язок на мобільному голови райдержадміністрації. Після тривалої розмови керівника району з протестувальниками ті через дві години припинили акцію. Але запевнили: якщо чиновники їх обдурили, знову вийдуть на трасу. Жодних політичних лозунгів чи партійних прапорів учасники акції не проголошували і не виставляли. Найчастіше на плакатах повторювалися слова: «Землю — громаді!».

— Керівник обласного управління Держгеокадастру Козак, на жаль, не сказав ще про одну дуже важливу для нас усіх річ, — зазначив депутат Купчинецької сільради Григорій Герасимчук. — Деякі мешканці нашого села уже зверталися з проханням надати їм землю для особистого селянського господарства. Їм у Держгеокадастрі відмовили. Зате зовсім чужим людям документи погодили.

Дослівно

«Якщо розбазаримо землю громади, залишимося голі й босі, вона є основним джерелом податків, майже п’ятсот тисяч гривень сплачує за них орендар. Де ще візьмемо такі гроші?» — нарікала Валентина Мазур.

 Ну и вишенка на торте. Андрей Лысак – протеже Руслана Демчака, того самого «Бедного депутата» с элитной недвижимостью в Англии, который получает компенсацию за проживание в Киеве и у которого задекларировано 128 миллионов гривен только наличными!

 За ініціативи Руслана Демчака в Іллінцях відбувся круглий стіл з питань децентралізації

 За ініціативи народного депутата України, члена фракції партії «Блок Петра Порошенка» Руслана Демчака 8 лютого в Іллінцях Вінницької області відбулося засідання у форматі «круглого столу» на тему «Децентралізація. Законодавчі ініціативи. Формування структур та органів управління об’єднаної територіальної громади». Участь в обговоренні взяли голови об’єднаних територіальних громад Іллінецького, Немирівського й Оратівського районів.

За інформацією голови Іллінецької районної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігоря Школьного, головними спікерами виступили голова Шумської об’єднаної територіальної громади Тернопільської області Володимир Плетюк, голова Іллінецької об’єднаної територіальної громади Володимир Ящук і голова Іллінецької районної державної адміністрації Андрій Лисак.

До обговорення долучилися також голови та заступники голів Іллінецької, Дашівської, Оратівської, Ковалівської, Ситковецької, Райгородської об’єднаних територіальних громад.

«Обговорення стосувалось порядку формування структур та органів управління об’єднаної територіальної громади, перспектив розвитку громад у зв’язку з децентралізацією. А Руслан Демчак ознайомив присутніх із тими законодавчими ініціативами, прийняття яких сприятиме стимулюванню подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад шляхом добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад, забезпечить ефективну реформу органів місцевого самоврядування. Учасники засідання поділились досвідом та напрацюваннями», – сказав Ігор Школьний.