Про торгівлю борошном і подальші перспективи роздрібної торгівлі розповів голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

Цього року «Аграрний фонд» планує заробити 70 млн гривень від роздрібних продажів борошна під торговельною маркою «Аграрний фонд». Зі слів Андрія Радченка, борошно продається в роздробі з кінця листопада в Києві та Київській області. До квітня 2016 року Аграрний фонд планує досягти показника 4 тис. тонн на місяць.

З якими складнощами довелося зіткнутися при виведенні на роздрібний ринок борошна?

З осені минулого року ми розпочали переговорний процес з усіма ключовими торговельними мережами в Україні. Борошно від ПАТ «Аграрний фонд» зацікавило багатьох ритейлерів, і ми почали працювати. Однак, оскільки в багатьох магазинах обмежені можливості з розміщення продукції на полицях, деякі мережі ще розглядають можливість заміщення одного товару іншим. Ті, хто має місце на полицях, розглядають варіант додаткового введення продукту. Крім того, кожна торговельна мережа працює на власних умовах, і поки що це єдина складність, з якою ми зіткнулися.

Наскільки охоче представники ритейлерів ішли на контакт?

У цілому торговельні мережі активно йдуть на контакт, оскільки розуміють, що ПАТ «Аграрний фонд» — надійна компанія. Ми маємо потужний ресурс, і співпраця з нами може бути взаємовигідною. Інша справа, що переговорний процес в деяких торговельних мережах займає багато часу. Спочатку ми надаємо інформацію про продукт, потім вони виносять розгляд цього питання на власний асортиментний комітет і лише після цього приймають рішення. На вирішення цього питання деяким мережам необхідно кілька тижнів, іншим — декілька місяців.

Раніше ви говорили, що плануєте продавати вроздріб 10% борошна, яке виробляє «Аграрний фонд». Ви вже вийшли на цей показник?

Ми обіцяли вийти на цей показник через півроку після виходу на роздрібний ринок. Отже, на цей результат ми очікуємо в квітні місяці.

В яких торговельних мережах вже представлене борошно під торговою маркою «Аграрного фонду»?

Зараз наше борошно є в магазинах «Білла» по всій країні, а також в більшості магазинів «Сільпо», «Мегамаркет» і «Рибний світ «Океанія»». Торговельна мережа «Фора» зараз планує надати нам магазини для експерименту — подивитись, як буде розходитись товар, і якщо борошно купуватимуть добре, тоді вже будуть укладені угоди на довгострокове співробітництво.

На завершальній стадії — переговори з торговельними мережами «Фуршет», «Ашан», а також «Альянс Маркет» та «ПАККО», які є найбільшими на Західній Україні.

Підписані договори з київськими дистриб’юторами і найближчим часом плануємо підписати з львівським. Крім того, ми працюємо з потенційними дистриб’юторами, які готові представляти інтереси ПАТ «Аграрний фонд» в усіх областях України.

За якою ціною продається борошно «Аграрного фонду»?

Ціни в мережах будуть відрізнятися залежно від торговельних умов. На сьогодні ціна на нашу продукцію в «Сільпо» і «Біллі» — 16,50 грн за 2 кг, тобто, ми продаємо борошно високої якості за доступною ціною. Фасується борошно в пакети по 2 кг і в мішки по 50 кг, що є привабливим для торговельних мереж.

Які у вас плани з розширення присутності на роздрібному ринку?

Наразі ми працюємо над вибором підприємства в західному регіоні, яке буде фасувати нашу продукцію. Ми це робимо для того, щоб не возити борошно з Києва, де ми пакуємо його зараз, в західні області, і, таким чином, зекономимо на доставці.

Потім в наших планах — знайти фасувальні підприємства на сході, на півдні і на півночі України. А вже після того, як ми будемо фасувати нашу продукцію в п’яти регіонах, включаючи Київ, можна буде говорити, що наша продукція присутня в усіх областях.

Які об’єми борошна на сьогодні вже реалізовані? Чи отримуєте ви відгуки від покупців та торговельних мереж?

Офіційних даних від торговельних мереж щодо об’ємів проданого борошна ми поки що не маємо і можемо говорити лише про кількість борошна, яке ми відвантажили для мереж. За відгукам закупників, продукт продається добре. Можна сказати, що наше борошно затребуване українцями. Поки що відвантажено 1,2 тис. тонн фасованої продукції. Плануємо вийти на 4-5 тис. тонн фасовано борошна щомісяця.

Борошно — не єдиний товар, який ви збиралися поставляти вроздріб. Як справи з крупами? Коли їх чекати на полицях магазинів?

Найближчим часом плануємо переробити і розфасувати гречку, яку ми закупили за форвардною програмою минулого року. Крім того, ми зараз розглядаємо варіант придбання гречки за спотовими програмами. Плануємо, що за півтора-два місяці запустимо гречку на ринок.

Це — фото упаковки, яку надав «Аграрний фонд».

Але в мережах можна знайти й таку:

Будьте пильними!

Автор интервью: Марія Бровінська