Андріївська церква …чия?

0
778

Верховна Рада постановила президентський законопроект про особливості користування Андріївською церквою в Києві, що входить до Національного заповідника «Софія Київська».

Президент Петро Порошенко наполегливо запропонував Верховній Раді безкоштовно передати Андріївську церкву Вселенському патріарху.

Храм залишається власністю держави, та переданий в безкоштовне користування Вселенському патріархату.

«Саме Константинопольська православна церква – Вселенський патріархат – є церквою-матір’ю для православних віруючих України, від якої в 988 році Україна-Русь отримала хрещення. Тому, цілком обґрунтованим і закономірним стало направлення Вселенським патріархатом своїх повноважних представників – екзархів – до України. Вони не лише формально репрезентують материнську для України церкву, але й очолюють представництво Константинопольської православної церкви в Україні та здійснюють медіаторську функцію у діалогічному процесі між різними православними юрисдикціями щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Представник українського духовенства, ігумен Свято-Мефодіївського чоловічого монастиря КП Макарій має іншу думку щодо Андріївської церкви: « Гарячі голови необхідно остудити. Як би ви назвали людину яка трусить яблуню з ще зеленими плодами? Дурнем. Те саме відбувається зараз у релігійному світі. Андріївська церква не є власністю московського патріархату. Україна здає церкву в оренду. У Міністерства Культури з ними договір на 50 років співпраці, але звісно будь-який договір може бути розірвано достроково. Ділити насправді нема чого. Або лише юридичну назву, так як існує московський патріархат та дві наші-українські конфесії, які йдуть у розтин іншим московським. Те, що відбувається сьогодні є нічим іншим як болючим процесом викриття обману російського патріархату.» .

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату.

10 жовтня на цих зборах церковники вислухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), який майже місяць провів в Україні. Екзархи їздили по українським церквам, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їх звіту в Україні і було прийнято дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Ігор Мізрах

Ексклюзивно для журналу РЕЙТИНГ