Антикорупційне бюро візьметься за скандальні «панамські документи»

354

«В даний час вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР для початку кримінального провадження», — зазначає антикорупційний прокурор

Аналітичні центри спецпрокуратури і НАБУ отримали доручення опрацювати матеріали щодо офшорного скандалу. За їхніми результатами буде вирішено відкривати кримінальне провадження. Про це в ексклюзивному коментарі повідомив головний антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

«В даний час вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР для початку кримінального провадження. Я думаю, що треба розбиратися, оскільки часто буває так, що все, що вибухає, як бомба, потім виявляється, що правда десь посередині. Тому треба проаналізувати всі дані, і коли буде зібрана інформація, тоді і давати правову, юридичну і моральну оцінку діям тих осіб», — заявив Холодницький.

Зазначимо, що Національне антикорупційне бюро України раніше заявило, що не буде вести справи щодо офшорів президента України Петра Порошенка. У бюро підкреслюють, що, згідно із законом України «Про Національне антикорупційне бюро України» та Кримінально-процесуальним кодексом, НАБУ не може заводити справи проти чинного президента. З аналогічною заявою виступила і ГПУ, розслідувати справи відносно президента – не в компетенції прокуратури.

Раніше повідомлялося, що десятки ЗМІ по всьому світу одночасно опублікували матеріали про власників великих офшорів, грунтуючись на даних «Панамського архіву» — збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca.

Зазначимо, що, відповідно до статті 111 Конституції України, президент України може бути усунений з поста Верховною Радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Питання ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради України. Лідер РПЛ Олег Ляшко вже заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента і вимагає зібрати Раду на позачергове засідання.

Фракція «Самопоміч» також виступила за ідею щодо створення ТСК, а також зазначила, що підрив інституту президента створює небезпеку всеосяжної політичної кризи в Україні.

Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. За наявності підстав Верховна Рада України не менш як двома третинами від її конституційного складу приймає рішення про обвинувачення президента України.

Рішення про усунення президента України з поста в порядку імпічменту приймається Верховною Радою України не менш як трьома чвертями від її конституційного складу після перевірки справи Конституційним судом України.