Артем Федецький: «Поїхати в Росію? Це неприпустимо!»

200

Після матчів збірної України футболісти отримали півтори дні вихідних, про це розповів Артем Федецький.

Артеме, що робиш на вихідних?

Часу мало! Підходить пора вирішальних матчів, тому відпочивати будемо пізніше. Люблю порибалити, вимкнути телефон аби перемкнутися, але зараз часу нема. Вже після Євро прийде час вудок та шашликів.

Шашлики полюбляєш? Зайвих кілограмів з відпустки багато привозиш?

Найбільше було півтора кілограми. Але то за перші два-три дні зганяю. В мене з цим проблем не було. Хоча знаю і українців, і легіонерів, які 7-8 кілограмчиків привозили.

Задоволений збором в національній команді?

Найважливіше, що команда бачить, що в Михайла Фоменка є чіткий план підготовки і безпосередньо виступу на Євро. В середині колективу панує впевненість і її не руйнує критика збоку. Після останнього матчу подзвонив син, він зараз в Луцьку, бо підхопив вітрянку і весь в зеленці, і сказав, що йому сподобалось як команда грала. Так що полегшено видихнув. Він головний критик!

Вітрянка доволі неприємна хвороба.

Я перехворів в дитинстві, тому все добре.

Новобранець тренерського штабу Андрій Шевченко чимось встиг здивувати?

Одразу відчувається величезний досвід Андрія Миколайовича. Цікаві у нього заняття. Він багато підказує, навіть, мені захиснику. Як краще відкриватися, в які зони вриватися. Бере участь з нами у вправах. Цікаво, що з Михайлом Івановичем вони трохи різні. Шевченко емоційніший, і це теж допомагає, його енергія передається хлопцям.

На тренуванні команда з Шевченком відпрацьовувала стандарти. Це його ідея з креативним розіграшем штрафного в матчі з Уельсом?

На тренуваннях такого не бачив. Це Андрій і Руслан домовились вже на полі.

Форму української збірної називають найгіршою серед усіх команд-учасниць. Вам як?

Головне, щоб фартова була. Мені особисто вона подобається. Я взагалі люблю це поєдниння жовто-синього. І до тіла форма приємна. Не чув в роздягальні, щоб хтось з наших скаржився.

Тепер мову поведемо про чемпіонат. Майбутнє в «Дніпра» є?

В мене і ще в десятка гравців контракти закінчуються 31 червня. Ніхто з нами мови про продовження не веде. Можливо це буде згодом. Не знаю.

А цікаво грати в такому чемпіонаті України?

Якщо чесно, то хочеться повернутися на чотири роки назад. Тоді через тур були справжні «заруби». Та й відвідуваність на кожному матчі. Тепер сумно за цим всім спостерігати.

Мирон Маркевич сказав, що піде, якщо команду дискваліфікують з єврокубків…Вже дискваліфікували…

Ми абстрагувались від усього цього. Залишились усі хто хоче грати. Є внутрішня джентельменська домовленість посісти третє місце. А там вже що буде, то буде. Але повірте, зараз ніхто ноги з боротьби не забере, інакше в роздягальні від своїх отримає «будь здоров». Ніхто не ниє «Ой, що буде». Всі працюють, а прийде час і кожен прийматиме рішення для себе.

Чемпіонати яких країн подобаються?

Англії, Німеччини. Вони доволі непрогнозовані.

А якщо доведеться в чемпіонат Росії поїхали б?

Ні, однозначно! Це неприпустимо, навіть не обговорюється. Але й судити футболістів, які туди поїхали не буду.

В суспільстві ця полеміка прозвучала доволі гостро. Ось екс-партнер по збірній Олександр Алієв порекомендував експерту Йожефу Сабо брати в руки автомат і йти на війну…

Хай тримає свою думку при собі.

Тобі вже довелось тримати автомат…

Це було в рамках зйомки телевізійної програми з прикордонниками. Було цікаво. Там є щось схоже з футболом. Ти теж залежиш від партнерів. Тільки от на кону стоїть життя.

В «Дніпрі» справжній чемпіон з волонтерства Роман Зозуля. Але й ти теж намагаєшся допомогти…

Дуже вразили поїздки в зону АТО. Там познайомився з справжніми героями. Тепер часто зідзвонюємось. Від них вдвічі приємніше отримувати смс-привітання з вдалою грою. Відчуваєш, що робиш шось потрібне. Але поговорив з нашими військовими і впевнений, що ніхто і нічого в нас не відбере з такими захисниками. От стоїть перед очима ще шкільна карта України, така синьо-жовта, і вірю, що скоро все повернеться в ті межі, що й на тій мапі.

Автор інтерв’ю: Мирослав Новосад