Аваков: достойна зарплатня – кращий борець з корупцією

267

На засіданні спільної колегії МВС та Мін’юсту України виступила з промовою Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ.

Прем’єр-міністр поставив перед Міністром внутрішніх справ та його колегою з Міністерства юстиції чітку вимогу: щоб керівники обох структур чітко окреслили принципи реформ на 2016 рік, виходячи з попередньо прийнятих стратегічних програм і актуальних планів.

«Головну реформу яку ми маємо здійснити – це в свідомості людей. Міністерство внутрішніх справ реорганізовано в громадянський орган керування, у відкритий «home office», з чіткими  сервісними і правоохоронними функціями, що відповідає світовим нормам», — повідомив Арсен Аваков.

Міністерство внутрішніх справ деполітизоване, політична функція лишилася тільки у Міністра, також децентралізоване, демілітаризоване і без репресивних функцій.

«В минулому році я починав свою діяльність найвпливовішим Міністром, але до кінця року частину своїх повноважень, у відповідності до наших планів, я передав голові Національної поліції, голові Національної гвардії, Прикордонній службі і всім нашим підрозділам», — розповів Аваков.

Таким чином, Міністр внутрішніх справ – політична фігура, лобіст і супервайзер, людина, яка забезпечує контроль усіх підрозділів, розвиток державних функцій як і має бути.

«До кінця поточного року планується повністю завершити реформу нового поліцейського спецназу «КОРД». Цей проект втілюється сумісно з колегами зі Штатів і Канади. По переду реформа кримінального блоку – це буде найтяжчий процес», — додав Міністр внутрішніх справ.

Також Аваков підкреслив, що важливо  не почати, а звершити процес кадрової переатестації складу поліцейських підрозділів. Хто не відповідатиме новій доктрині «служити і захищати» — будуть звільнені. Не забули і про підвищення заробітної плати.

«Коли ми говоримо про низову корупцію і корупцію в цілому в системі, ми повинні розуміти, що офіцери повинні отримувати від держави стільки, щоб не дивитися на хабарі», — наголосив Арсен Аваков.