Автор книги «Аеропорт» відмовився від її екранізації у Голлівуді

305

Автор роману «Аеропорт» Сергій Лойко розповів про те, чому відмовив голлівуським студіям в правах на екранізацію. Фотокореспондент Los Angeles Times, який провів чотири дні у донецькому аеропорту, створив цикл репортажів про «кіборгів», а згодом написав про них роман. Книга відразу стала популярною, а у своєму Facebook Лойко повідомив про плани її екранізації у Голлівуді.

«20 січня 2015 Коламбія і Соні Пікчерз запропонували мені продати їм права на мої статті в Лос-Анджелес Таймс для того, щоб зробити кіно про оборону Донецького Аеропорту. Вони купували ексклюзивні права на використання образів героїв, пов’язаних з ними обставин та ситуацій», — розповів журналіст у своєму Facebook.

«Наші переговори тривали близько року. Хтось може назвати мене ідіотом, і, можливо, буде правий, але я відмовився від контракту в $ 157,500. Справа нe в тому, що, як тільки я підписував цей контракт, голлівудський сценарист починав би писати свій сценарій на цю тему, в який я міг би тільки побічно втрутитися, як консультант», — повідомив він.

«Я не хочу, щоб про подвиг хлопців, загиблих у ДАПі, писав який-небудь хлопець із Санта Моніки, попиваючи каліфорнійське винце, і придумуючи сценарій чергового бойовика», — пояснив він причини свого рішення.

«Якщо колись буде знято про це кіно, і якщо це буде пов’язано з моєю книгою, я хочу, щоб його знімали по моїй книзі. Я хочу, щоб про це було розказано так, як я бачив це на власні очі, і як це насправді і було», — зазначив він.

«Україна втратила своїх кращих хлопців на цій війні і в цій битві. Я на цій війні теж втратив багато, якщо не все… Я не проти пари сотень тисяч доларів. Але вони скінчаться, а ганьба залишиться, якщо під моїм ім’ям знімуть якусь туфту… Вважайте цей вчинок якимось моїм покаянням за цю війну, за ці смерті і руйнування. Я каюсь перед Україною, перед українцями, перед сім’ями загиблих, перед пораненими і знедоленими. Як росіянин, я каюсь перед вами, тому що я теж винен в тому, що трапилося. У тому, що не зміг цьому протистояти», — написав Сергій Лойко.

Нагадаємо, що в Україні знято за книгою «Аеропорт» телевиставу.