Азербайджан погодився заморозити видобуток нафти

320

Держнафтокомпанія країни призупинила проекти зі збільшення нафтовидобутку.

Азербайджан підтримав рішення країн-членів ОПЕК про замороження видобутку нафти, заявив глава Держнафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) Ровнаг Абдуллаєв.

«Скажу прямо — ми приєднуємося до цієї позиції. Ми думаємо заморозити видобуток нафти у 2016 році і залишити його на тому ж рівні. Ми вже призупинили проекти (щодо збільшення видобутку — ред.). Рівень видобутку в Азербайджані буде не вище, ніж у минулому році», — заявив Абдуллаєв в інтерв’ю телеканалу ANS.

Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела на зустрічі в Досі 16 лютого для підтримки світових цін на нафту домовилися про такий захід, як збереження видобутку в середньому у 2016 році на рівні січня, але тільки якщо інші виробники приєднаються до ініціативи. Серед країн, які висловили таку готовність, — Еквадор, Алжир, Нігерія, Оман, Кувейт, ОАЕ. Іран і Ірак поки що говорять лише про підтримку «кроків щодо поліпшення ситуації на ринку нафти», уникаючи обіцянок приєднатися до заморожування видобутку.

Зустріч РФ, країн-членів ОПЕК та інших нафтовидобувних країн може пройти в період з 20 березня до 1 квітня, розглядаються варіанти її проведення в одному з російських міст, Досі чи Відні. Міністр енергетики РФ Олександр Новак висловив надію, що в зустрічі візьмуть участь Казахстан і Азербайджан.

Раніше Азербайджан, який не входить в ОПЕК, заявив про відсутність у нього планів замороження рівня видобутку нафти.