Азербайджан запустить «Південний газовий коридор» через 2-3 роки

227

«Південний газовий коридор» (ЮГК) буде запущений через два-три роки. Газовий коридор простягнеться майже на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії і пройде по території Грузії, Туреччини, Греції та Албанії.

Про це перед зустріччю з держсекретарем США Джоном Кері у Вашингтоні сказав президент Азербайджану Ільхам Алієв, – повідомляє ТАРС.

«Ми дуже вдячні уряду США за рішучу підтримку в реалізації даного проекту. Ми рухаємося вперед, встигнемо вчасно, через два-три роки «Південний газовий коридор» буде здано в експлуатацію», – сказав він.

За словами президента, цей проект допоможе забезпечити енергетичну безпеку, диверсифікацію ресурсів і «довгостроковий прибуток» для всіх його учасників і споживачів.

Керрі зі свого боку зауважив, що це «дуже важливий крок у частині довгострокових європейських стратегічних інтересів».

Проект ЮГК вартістю $45 млрд передбачає створення єдиної енерготранспортної мережі, що включає вже діючий Південно-Кавказький трубопровід, і плануються до спорудження Трансанатолійський (ТАНАП) і Трансадріатичний трубопроводи.

Газовий коридор простягнеться майже на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії і пройде по території Грузії, Туреччини, Греції та Албанії. Планується також прокладка інтерконекторів, що з’єднуються з ЮГК, які дозволять постачати газ до Болгарії, а в подальшій перспективі і в ряд інших балканських країн.

Джерелом газу для цього маршруту поки розглядається родовище «Шах деніз» на шельфі Каспію з підтвердженими запасами 1,2 трлн куб. м.

ЄС лобіює цей проект, сподіваючись залучити для поставок за ЮГК туркменський і іракський газ.

З Південного газового коридору планується експортувати 16 млрд куб. м газу в рік, у тому числі 6 млрд – в Туреччину, 10 млрд – в Європу.

Алієв прибув до Вашингтона для участі в Саміті з ядерної безпеки.