«Азовсталь» змушений заправляти своїм паливом тепловози «Укрзалізниці»

428

Металургійний комбінат «Азовсталь» (Маріуполь Донецької області), що входить до групи «Метінвест», відчуває гостру проблему з відвантаженням металопродукції і доставкою сировини через відсутність дизельного палива у «Укрзалізниці», і щоб уникнути повного транспортного колапсу в регіоні змушений заправляти своїм паливом тепловози.

Як повідомив генеральний директор «Азовсталі» Енвер Цкітішвілі в Facebook в суботу, комбінат знову зіткнувся з проблемами забезпечення сировиною, і в цей раз причини криються зовсім не в бойових діях.

За його словами, за останні кілька днів знизилася пропускна здатність по залізничному перегону Комиш-Зоря, який є єдиним маршрутом для забезпечення маріупольських металургійних комбінатів. При цьому якщо раніше проблемою був дефіцит локомотивів, яку метпідприємства спільно із залізницею вирішили і на маршруті вже є досить велика кількість тепловозів для пропуску 16 маршрутів сировини під забезпечення поточного виробництва, то зараз причина — банальна відсутність в «Укрзалізниці» дизпалива для заправки тепловозів.

«Є тепловози — палива немає. Пропуск на залізниці обмежений 12 маршрутами в добу, таким чином кожен день ми втрачаємо 4 тисячі тонн чавуну! Щоб не допустити остаточного зриву поставок, МК «Азовсталь» самостійно заправляє тепловози УЗ», — написав гендиректор на своїй сторінці.

При цьому він уточнив, що ситуація виникла через розбірки двох постачальників «Укрзалізниці» — ОККО і WOG. Тендер на закупівлю дизпалива заблокований, а підприємства, тисячі і тисячі їхніх співробітників поступово стають заручниками ситуації.

«Абсолютно незрозуміло, чому «Укрзалізниця», проводячи нескінченні тендери, не переходить на довгостроковий контракт з безпосереднім виробником, а формулу ціноутворення не робить відкритою для громадськості. Чому закуповується паливо стандарту Євро-5? Невже вітчизняні локомотиви не можуть нормально працювати і на Євро-4, який на 10% дешевше? Та доки ж комбінати будуть спонсорувати державу в частині залізничних поставок?» — запитує топ-менеджер.

Гендиректор підкреслює, що підприємства за власні кошти ремонтують тепловози державної монополії, відновлюють інфраструктуру, заправляють локомотиви, своєчасно оплачують послуги залізниці, а у відповідь отримують тільки зростання залізничних тарифів і зрив поставок для виробництва.

«Всі ми чекаємо від «Укрзалізниці» реформ, модернізації і реальної боротьби з корупцією. У залізниці є колосальні внутрішні ресурси і потенціал для підвищення власної ефективності. І для цього зовсім не обов’язково «добивати» зривом поставок і драконівською тарифною політикою ГМК — локомотив української економіки», — резюмує Цкітішвілі.

Раніше гендиректор «Азовсталі» вказував, що металурги залишилися один на один зі своїми проблемами: «Держава самоусунулася і залишила без уваги базову галузь української економіки. «Азовсталь» вирішує проблеми самостійно, як може, спираючись на компанію і свій колектив».

Підприємство входить до групи «Метінвест», основними акціонерами якої є донецьке ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» (23,76%).

ТОВ «Метінвест Холдинг» — керуюча компанія групи «Метінвест».