Багатомільярдна афера банку «Таврика»

221

Журналісти розсекретили шахрайську схему, пов’язану з банком «Таврика». В результаті афери тисячі вкладників залишилися без грошей.

Художня цінність творів мистецтва і картин — абстрактна річ, яку можуть визначити тільки фахівці. Тому дорогі картини і цілі колекції іноді стають предметом фінансових маніпуляцій їх власників. Саме таку схему використовували власники банку «Таврика».

Власник банку «Таврика» Сергій Цюпко, розуміючи «справжню» цінність мистецтва, використовував колекцію творів українських художників, яка була в заставі його збанкрутілого банку, для виведення з фінустанови мільярдів гривень. Шахраї отримували величезні кредити під заставу картин. Ціна на картини при наданні кредиту штучно завищували.

Нагадаємо, нещодавно журналісти простежили, на яких умовах Roshen співпрацює з органами місцевого самоврядування в питанні виділення землі під черговий завод або фабрику.

Так, 7,5 гектарів землі ТОВ «Бісквітний комплекс Roshen» отримало на позаконкурсних умовах — без конкурентів і земельного аукціону. Ще близько 20 гектарів на околиці Борисполя під Києвом Roshen планує використовувати під бісквітний комплекс і млин з виробництва борошна. Схему, за якою корпорація отримала всі ці землі, важко назвати прозорою.

ИсточникZnaj.ua
Поделиться