Багаторазова ракета New Shepard вдруге досягла космосу

220

Американський бізнесмен Джефф Безос вдруге запустив свою ракету New Shepard, яка на короткий час вивела в космос непілотовану капсулу.

Це та сама ракета, яку він використав у листопаді минулого року, що свідчить про можливість її повторного використання, написав засновник Amazon.com усвоєму блозі.

Політ відбувся в п’ятницю, стартувавши з дослідницького майданчика в Техасі, який належить панові Безосу.

За своєю звичкою, він не повідомляв широку громадськість про цю подію, а після польоту обмежився лише кількома подробицями і гламурним відео.

У листопаді New Shepard стала першою космічною ракетою з вертикальним злетом, усі ключові елементи якої — стартовий двигун і капсула — м’яко й безпечно повернулися на Землю.

Поки що всі польоти, організовані паном Безосом, відбувалися без людей на борту, однак він сподівається з часом перейти до стартів з пасажирами.

«Той самий стартовий двигун New Shepard, який літав над лінією Кармана, а потім вертикально приземлився на своєму стартовому майданчику в листопаді минулого року, тепер знову злетів і приземлився, продемонструвавши можливість повторного використання», — написав бізнесмен.

«Цього разу New Shepard досягнула апогею в 333 582 футів (101,7 км), а потім капсула й двигун обережно повернулися на Землю для відновлення й подальшого використання», — додав він.

Висота 100 км над поверхнею Землі офіційно вважається початком космічного простору. New Shepard не досягала швидкостей, які б дозволили їй залишитися на орбіті, але пан Безос каже, що його космічна компанія Blue Origin працює над таким типом ракет, які зможуть це робити.

Він обіцяв розповісти детальніше про таку програму пізніше цього року.

Про те, що новий політ відбудеться, аналітики запідозрили ще раніше цього тижня, коли федеральний авіаційний орган оголосив тимчасові обмеження на польоти в районі Ван-Горн у Техасі, де якраз розташований випробувальний майданчик Blue Origin.

З повідомлень у соцмережах стало відомо, що старт відбувся в п’ятницю вдосвіта за місцевим часом, але пан Безос і Blue Origin розповіли про політ багато годин по тому.

Нині для польотів у космос настає нова ера, і замість систем, які традиційно вважалися одноразовими, винахідники намагаються створити ракети багаторазового використання.

У грудні іншому підприємцю Ілону Маску вдалося приземлити головну ступінь його ракети Falcon, яка вивела на орбіту набір супутників.