Балашов: Головна задача – щоб пішов Путін, а проміжні заяви, нічого не означають

487

Представляючи звіт ОБСЄ, де зараз Німеччина головує, пан Штайнмайєр  в Радбезі ООН заявив, що впродовж 1 півріччя 2016 року на окупованих територіях Сходу України повинні відбутися вибори.

«Проведення виборів неможливо проводити при російській окупації. Шкода, що цю територію не оголошують окупованою, і не вибудовують інший кордон. Це було б всім зрозуміліше, зокрема, для Європи. Якби таке визнання було, можна було інакше вибудовувати стосунки з цією територією і більше робити для її порятунку», — підкреслив громадський дія Геннадій Балашов.

Українські політики для внутрішнього споживача називають ці території окупованими, але офіційних заяв досі ніхто не зробив.

«Те, що таке рішення було озвучено Штайнмайєром з трибуни ООН – особливо ні до чого не зобов’язує українських політиків. Взагалі, європейські та американські політики більше орієнтуються на свою внутрішню політику. Можливо, така заява була важливою для керуючої партії Німеччини. Насправді, процеси більше курируються з Америки. І те, що там відбувається продовження втягування, швидше шкодить Росії. Тому Штати не дуже зацікавленя, щоб РФ виходили з санкцій. Думаю, цей конфлікт триватиме, поки буде Путін. Головна задача, щоб Путін пішов, а проміжні заяви ні до чого не спонукають. Зараз достатньо підстав, щоб продовжувати санкції», — розповів громадський діяч.