Балога був ініціатором звільнення Гриценка з посади міністра оборони, – джерело

549

У 2007 році Віктор Балога був головним ініціатором звільнення Анатолія Гриценка з посади міністра оборони України.

18 грудня 2007 року президент України Віктор Ющенко відправив у відставку міністра оборони Анатолія Гриценка.

Як заявляв тоді Гриценко, Ющенко позбавив його міністрського крісла, не тільки не пояснивши причини, а й навіть не поговоривши з ним. «З президентом не було розмови ні живої, ні телефонної, ні за тиждень, ні за день, ні в день, ні після того», – розповідав він.

За словами політика, звільнення як для нього особисто, так і для пропрезидентської фракції «Наша Україна – Народна самооборона» було абсолютно несподіваним.

Нещодавно виданню ІНФОРМАТОР стало відомо, хто стояв за звільненням Анатолія Гриценка з посади міністра оборони. Як розповіла одна з наближених до лідера «Громадянської позиції» людина, ініціатором звільнення був Віктор Балога, який на той час обіймав посаду голови Секретаріату президента Віктора Ющенка.

«Балога на той час був дуже впливовою людиною в оточенні Ющенка. З Гриценком у нього ніколи не було теплих стосунків. А коли розгорівся скандал з роздачею міністерських земель, так вони зовсім похолодали. Вже не пам’ятаю, які саме були претензії у Балоги до Степановича і хто з них був правий, але точно можу сказати, що Балога не один раз говорив Ющенку, що Гриценка треба звільнити. Свою позицію по Гриценку він озвучував і на нарадах, і в приватних розмовах з президентом, аж поки не добився свого», – повідомив співрозмовник.

«Інших впливових людей в оточенні Ющенка, які б так наполегливо наполягали на відставці Гриценка згадати не можу. Точно можу сказати, що головним ініціатором відставки Гриценка був саме Балога», – додав він.

Попри те, що Балога фактично позбавив Гриценка міністерської посади, це не завадило йому через одинадцять років очолити його виборчий штаб.

Як повідомляли раніше ЗМІ, голова «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, народний депутат і лідер партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов і лідер партії «Єдиний центр» Віктор Балога ухвалили принципове рішення про політичну співпрацю. Рішення було схвалено в межах спільної політичної платформи «Народна довіра».

Політики розподілили обов’язки в рамках підготовки до участі в президентських виборах. За результатами домовленостей, Віктор Балога став головою виборчого штабу кандидата на пост президента України Анатолія Гриценка, а Дмитро Добродомов замкнув на собі керівництво виборчою кампанією, включаючи підготовку програми, медійне наповнення та загальну ідеологію проекту.

Посаду міністра оборони Анатолій Гриценко обіймав з 4 лютого 2005 по 18 грудня 2007 року. Віктор Балога главою Секретаріату президента Віктора Ющенка був з 15 вересня 2006 до 19 травня 2009.