Балога розповів, чому Україна має забути про Мінські угоди

299

Мінські угоди — це «сценарій не розв’язання конфлікту, а його загострення». Таку думку висловив політичний і державний діяч Віктор Балога.

«Франція і Німеччина підганяє нас з виборами на Донбасі. Їх цікавить лише одне – будь-що припинити конфлікт, бажано не за свій рахунок. Але вони не розуміють, що їхні Мінські угоди – це сценарій не розв’язання конфлікту, а його загострення. І як вибори на Сході, так і особливий статус Донбасу – це глухий кут для України», — пише Балога.

Також на його думку, перед Україною наразі стоять декілька завдань, які потрібно вирішити.

«Сьогодні перед нами стоять наступні завдання:

1. Перезавантаження коаліції з метою недопущення дострокових парламентських виборів;

2. Створення дієвого технократичного уряду, в якому не буде квот політичних партій та смотрящих від Банкової;

3. Проведення реальних реформ у всіх сферах життя;

І вже на новій основі нам потрібно:

— заморозити конфлікт на Донбасі;

— готувати всеукраїнський референдум щодо статусу окупованого Донбасу;

— проводити масштабну Конституційну реформу, а не просто змінювати окремі розділи під побажання Німеччини, чи Росії», — додав Віктор Балога.

До того ж, політичний діяч не рекомендує покладати надії на Мінські угоди. Ба більше, про ці «домовленності» потрібно забути.

«А про Мінські угоди потрібно забути. По-перше, коли їх підписували, з народом України ніхто не радився. А по-друге, навіть якщо втілити їх з першого до останнього пункту, то я не впевнений, що нинішній Президент набереться сміливості відвідати «український Донбас», розуміючи, які це ризики для нього. Іншого сценарію вирішення конфлікту на Донбасі на сьогоднішній день не існує. Те, що здається Франції та Німеччині виходом з ситуації, насправді є ще більшим поглибленням конфлікту і перенесенням його на всю територію України», — резюмував Балога.