Батьків, можливо, пускатимуть до дітей в реанімацію

251

Народний депутат України, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Сергій Березенко направив запит до МОЗ України щодо доступу батьків до дітей, які перебувають в реанімації.

«Думаю, що всі батьки зі мною погодяться, коли хворіють діти – вони потребують особливої батьківської уваги та піклування. Почитайте соцмережі та інтернет і ви знайдете багато жахливих історій про те, що відбувається за дверима реанімації», — розповів Сергій Березенко.

У грудні минулого року це питання вже піднімалось у профільному парламентському комітеті, але і досі залишається не вирішеним.

«Через прохання батьків хворих дітей я вирішив все-таки подати депутатський запит. Бо вважаю, що МОЗ має видати Наказ, яким чітко регламентуватиме порядок знаходження батьків біля дітей, а також випадки, в яких це неможливо. А лікарні, в свою чергу, мають забезпечити виконання цього Наказу, не порушуючи прав батьків і дітей», — додав нардеп.

Наразі закон не забороняє батькам перебувати з дітьми, але існують обмеження, закріплені внутрішніми правилами лікарень. Ці правила — спадок радянської системи охорони здоров’я. Згідно з ратифікованою Україною Конвенцією ООН з прав дитини, країни-учасниці не повинні допускати ситуацій, коли діти розлучені з батьками всупереч бажанню останніх. Присутність батьків у реанімації не тільки бажана, але й обов’язкова (якщо тільки пацієнтові не проводять операцію або реанімаційні дії).

В Україні є лише кілька лікарень з відкритими реанімаціями. Наприклад, Центр дитячої кардіології та кардіохірургії в Києві, або Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові – колишня Львівська обласна дитяча лікарня, де впродовж усіх 25 років існування закладу відділення інтенсивної терапії та реанімації центру відкрите для батьків юних пацієнтів. Дотримуючись режиму і певних правил, батьки та опікуни можуть перебувати з дітьми в реанімації цілодобово.