Без Росії. Україна долучається до торгового шляху з Європи в Китай

506

15 січня з Іллічівська вирушить у демонстраційний рейс контейнерний поїзд до Китаю.

Україна приєднується до так званого нового Шовкового шляху з Європи в Китай. Так, 15 січня з Іллічівська стартує демонстраційний рейс контейнерного потягу за маршрутом Україна — Грузія — Азербайджан — Казахстан — Китай (через Каспійське і Чорне моря). Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

«Цей маршрут є новим напрямом «Шовкового шляху» й альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії. Він включає поромні переправи Чорного і Каспійського морів (Іллічівськ — Батумі і Алят — Актау-Порт) і має стати конкурентним порівняно з традиційним сухопутним маршрутом», — йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що можливості проекту Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту були презентовані потенційним відправникам ще 16 листопада на роуд-шоу і 3 грудня 2015 року на Міжнародному форумі «Поєднуючи Європу та Азію: новий погляд на формування системи трансконтинентальних маршрутів» (в Одесі).

«Для запуску контейнерного поїзда були узгоджені технологія, прискорені терміни доставки, тарифні умови, визначені оператори поїзда. Демонстраційний рейс стане відкриттям альтернативного шляху доставки вантажів з України в країни Середньої Азії. Орієнтовний склад контейнерного поїзда становитиме 20 вагонів», — повідомили в міністерстві.

Також наголошується, що на тлі зупинення Росією транзиту товарів через свою територію, Мінінфраструктури спільно з Укрзалізницею продовжать працювати над створенням альтернатив для перенапралення вантажопотоків у східному напрямку.

Зазначимо, 14 грудня минулого року повідомлялося про старт роботи Нового шовкового шляху з Китаю до Європи.