Без вищої освіти в Раду зась: найцікавіші законопроекти минулого тижня

296

Протягом минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували 85 законопроектів.

Вимагати від кандидатів у нардепи обов’язкову вищу освіту пропонує позафракційний нардеп Микола Томенко. «Виконання повноважень, що покладені на народного депутата вимагають наявності достатнього інтелектуального рівня, професійної підготовки», — йдеться у пояснювальній записці проекту змін до закону про вибори нардепів. На думку автора документа, при реєстрації кандидати мають подати диплом.

Перейменувати місто Кіровоград на Свято-Єлисавет пропонує нардеп від БПП Костянтин Яриніч. Про це йдеться у проекті постанови № 4213. «Свято-Єлисавет ніколи не фігурував на мапах Російської імперії, а тому ця назва жодним чином не може вважатися імперською і позбавляє можливості ідеологів «русского мира» спекулювати нею. Це соборна назва, яка покликана об’єднати громаду Кіровограду», — вказується у пояснювальній записці.

Іншим проектом постанови № 4222 від нардепів з «Народного фронт», «БПП», «Батьківщини» пропонують перейменувати місто на Кропивницький. «Важко переоцінити творчий подвиг митця, який створював новий український театр в умовах переслідування рідної мови, русифікації суспільства. Тому достойним вшануванням його пам’яті може стати перейменування міста на честь Марка Кропивницького», — вважають автори документа.

Відмовитись від тижнів роботи депутатів виключно у комітетах пропонують проектом постанови про внутрішню реформу парламенту. У рекомендаціях до постанови № 4219 планують проводити протягом тижня і пленарні засідання, і роботу в комітетах та комісіях.

Водночас, засідання Погоджувальної ради хочуть зробити закритою для ЗМІ.

Також «для підтримки належного порядку під час проведення пленарних засідань» рекомендується запровадити інститут парламентських приставів. Крім того, для порушників парламентської дисципліни хочуть запровадити «фінансові стягнення».

Припинити усі дипломатичні відносини з Росією пропонують нардепи від Радикальної партії та БПП. Про це йдеться у проекті постанови № 4221. «На даний момент можна вести мову, що Російська Федерація фактично вже припинила дипломатичні зносини з Україною», — йдеться у пояснювальній записці.

Про призначення виборів до десяти районних рад у Києві йдеться у проекті постанови № 4227. Вибори планують провести 29 травня цього року.

Ліквідувати податкову міліцію та створити фінансову поліцію пропонують нардепи з «Самопомочі», БПП, «Народного фронту» та Радикальної партії. Про це йдеться у законопроекті № 4228. «Для порівняння у США у Службі внутрішніх доходів у 2014 році перебувало в провадженні 2 249 розслідувань щодо ухилення від сплати податків. З них до суду було передано 1 621 з обвинувальним актом (тобто у 72% випадків), а судами обвинувальні вироки винесені у 1 398 справах (62,1% випадків)», — вказують автори.