Бізнес Тарути став фігурантом розслідування діяльності групи Курченка

Близькі до народного депутата Сергія Тарути фінансові структури стали фігурантами розслідування діяльності групи Сергія Курченка, який під час попередньої влади раптово став одним з найбагатших людей України.

517

Журналісти стверджують, що структури фінансової групи «Альтера», яку багато років відносили до орбіти «Індустріальної спілки Донбасу» Тарути, засвітилися в розслідуванні Генпрокуратури з приводу протиправних дій, спрямованих на привласнення майна держкомпанії «Укргазвидобування» і ВАТ «Укрнафта».

«За версією слідства, ці дії відбувалися шляхом придбання на спеціалізованих аукціонах за заниженими цінами скрапленого газу для потреб населення і подальшої реалізації їх на автозаправних станціях за комерційними цінами. Шкода інтересам держави оцінюється в більш ніж 2 мільярди гривень», — йдеться у матеріалі.

За рішенням Печерського суду Києва, постановленого в рамках розслідування цієї справи, колишній перший заступник глави ДК «Газ України», будучи членом Аукціонного комітету з продажу скрапленого газу, була учасником «організації Курченка».

«Зокрема, на цю посадову особу покладалися обов’язки по контролю за цільовим використанням скрапленого газу, придбаного на спеціалізованих аукціонах для побутових потреб населення, щодо забезпечення розвитку збуту зрідженого газу, проведення моніторингу ринку скрапленого газу, забезпечення участі ДК «Газ України» в проведенні аукціонів за визначенням постачальників і покупців скрапленого газу тощо. Йдеться про людину на ім’я Оксана Масс, яка за часів Януковича була першим заступником глави держкомпанії «Газ України», — йдеться у матеріалі.

Як писало видання «Економічна правда», ще в 2000-х роках Курченко мав спільний бізнес з Євгеном Массом, братом Оксани Масс. Вони – діти колишнього глави правління «Донецькоблгазу» Миколи Масса, який працює в цій сфері з часів Леоніда Брежнєва. Микола Масс — шановна в столиці Донбасу людина, бізнес-партнер екс-глави НАК «Нафтогаз» Володимира Шелудченка, якого називали «улюбленим енергетиком» Януковича. Сам Курченко в інтерв’ю журналу Forbes розповідав, що мав бізнес з Оксаною Масс і був знайомий з її батьком.

Як зазначається в судових документах, в 2012 і в 2013 роках Оксана Масс отримувала доходи у вигляді дивідендів, інвестиційного прибутку в ВАТ «КУА «Альтера Ессет Менеджмент» і в ВАТ «Альтера Фінанс». Але походження цінних паперів, якими вона володіла і способи розпорядження отриманими доходами за інформацією, наданою слідству зазначеними підприємствами, не встановлено.

«Крім того, слідством було встановлено, що Оксані Масс здійснювалася виплата дивідендів з поточного рахунку «Альтера Ессет Менеджмент» в «УкрБізнесБанку» на розрахунковий рахунок в тій же фінансовій установі. Виплати дивідендів здійснювалися 17 грудня 2012 року і 18 червня 2013 року. Також встановлено, що вона зняла з розрахункового рахунку готівку в загальній сумі 7 мільйонів 570 тисяч гривень, що, на ті часи, становило майже мільйон доларів», — стверджують журналісти, додаючи, що «Укрбізнесбанк» був свого часу одним із «гаманців» Сім’ї Януковича, який входив в орбіту екс-глави Нацбанку тих років Сергія Арбузова.

Також в матеріалі йдеться, що через той же банк і за допомогою все тієї ж близької до Тарути фінансової групи «Альтера», згідно з матеріалами Держслужби фінмоніторингу, проводилися операції з цінними паперами структур «Новьюенерго» і «Укргазотрейд». Надалі гроші за цими операціями переводилися в готівку.

Раніше 1News писало про те, що страховий бізнес Сергія Тарути пов’язаний з оточенням біглого президента Віктора Януковича. У матеріалі також згадується фінансова група «Альтера», від якої ниточки ведуть до старшого сина Януковича Олександра і несподівано до фінансування медіа-холдингу «Вести». Детальніше читайте у матеріалі: «Страхові прокладки Тарути: до чого тут справа Гужви».

Нагадаємо, статки Сергія Тарути за останні роки значно зменшилися, тому нардеп почав проявляти активність в політиці. У 2017 році він оголосив про створення партії «Основа», яка восени розгорнула серйозну рекламну кампанію по всій країні. Про те, з ким же Тарута будує партію, можете прочитати у матеріалі: «Гнила «Основа»: з ким Тарута намагається створити партію».