Близько сотні населених пунктів змінять свої назви

360

Закон про декомунізацію, що передбачає заборону пропаганди комунізму, відкриття архівів КГБ, знесення радянських пам’ятників та зміну усіх «комуністичних» назв, має виповнитися до 21 лютого. Вже 20% обраних населених пунктів перейменовано. Частина населених пунктів повідомила Верховній Раді, що не бажає змінювати назву. Відомий історик, один з авторів декомунізаційного закону, Володимир В`ятрович, розповів, як виконуються вимоги нового закону.

4 лютого Верховною Радою була затверджена постанова, за якою вже змінили назву 175 населених пунктів. Наприклад, Дзержинськ тепер іменується Торецьком, Іллічівськ – Чорноморськом, Артемівськ став Бахмутом.

Після проведення місцевих виборів і, відповідно, припинення гальмування виконання закону, мешканці мали змогу спокійно обдумувати та пропонувати свої варіанти нових назв. Український інститут національної пам’яті (УІНП) намагається якомога довше збирати пропозиції, що надходять від органів місцевого самоврядування, задля вдоволення усіх побажань.

Також В`ятрович відмітив, що населені пункти на тимчасово окупованих територіях також будуть перейменовані, незважаючи на те, що мешканці в обговоренні участі не брали. Для підбору підходящих назв була створена спеціальна робоча група, головною метою якої є повернення до історичних витоків.

Яким чином мешканці намагаються залишити старі назви і хто намагається гальмувати процес декомунізації, читайте в матеріалі «На підставі закону про декомунізацію – 989 населених пунктів підлягають перейменуванню».