Бойовики РФ не визнають документи спостерігачів ОБСЄ

334

На минулих вихідних спостерігачів спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ бойовики кілька разів не допустили до окупованих територій

Як йдеться в звіті місії від 11 квітня, під час відмови пропускати спостерігачів бойовики вигадують різні причини: посилаються на військові навчання, розмінування, або не вважають паспорти спостерігачів місії достатнім аргументом.

9 квітня СММ не змогла потрапити в окуповане с. Тернове – два бойовика посилались на військові навчання. У той же час, третій бойовик на цій ділянці сказав, що йде розмінування.

«СММ спробувала використовувати альтернативний маршрут, але була зупинена в Сніжному «військовою поліцією ДНР» і знову було відмовлено в переході до Мар’їнці через «розмінування і небезпекою навколишнього середовища в районі», – сказано в звіті.

Більш того, обмежуючи роботу місії бойовики «ДНР» заявляють, що паспорти спостерігачів і документи на транспорт не є достатньою підставою для проїзду. Так само, як і те, що місію під час огляду територій не супроводжують бойовики.

«9 та 10 квітня збройні члени «ДНР» зупинили SСММ на КПП поруч з окупованою Оленівкою та зажадали національні паспорти і реєстраційні документи на транспорт. СММ показала паспорта (без їх передачі) – це було визнане недостатнім і бойовики не дали прохід через КПП», – йдеться у звіті.

«10 квітня на КПП у Ясинуватій, «поліція ДНР» відмовила в проході СММ без супроводу представників «ДНР». Після 1 год 10 хв. очікування СММ покинула цей район, не дочекавшись супровід», – йдеться в повідомленні.

Також бойовики «ДНР» не пропустили СММ в село Приморське, Коминтернове і на кладовищі в селі Цибулеве, яке, за повідомленням місцевих жителів обстрілюють з зенітної установки ЗУ-23.

З семи випадків українська сторона не допустила спостерігачів 1 раз. «9 квітня командир Збройних сил України відмовив СММ в доступі до місця постійного зберігання зброї», – повідомляє місія.

Источникzik
Поделиться