БПП і «Народний фронт» планують створити службу для рейдерства землі

484

Журналіст Олександр Дубінський заявив, що у Верховній Раді зареєстрували законопроект, за допомогою якого можна буде безперешкодно відбирати землю у селян.

Сьогодні, 3 жовтня, група народних депутатів від БПП і «Народного фронту» внесла в Раду законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних і спадкових прав громадян в сільській місцевості», передає dubinsky.pro.

У проекті закону пропонується створити нотаріальну службу, яка буде підконтрольною міністру юстиції Павлу Петренку. Фахівці служби будуть наділені повноваженнями з вчинення нотаріальних та реєстраційних дій у сільській місцевості, однак вони не матимуть жодної матеріальної відповідальності і у них відсутня страхування своєї діяльності. І при цьому вони наділені правом здійснювати практично всі нотаріальні та реєстраційні дії.

Крім оформлення спадщини, фахівці служби зможуть здійснювати практично всі нотаріальні повноваження – продаж, дарування, доручення і багато іншого. Також вони стають учасниками процедури державної реєстрації нерухомості, землі та юридичних осіб.

Все це пропонується зробити при паралельному існуванні державного нотаріату і уповноважених посадових осіб місцевого самоврядування, які сьогодні забезпечують реалізацію громадянами, що проживають у сільській місцевості та іншими соціально-незахищеними верствами населення своїх економічних прав, зокрема права власності, оренди землі.

За словами Дубінського, насправді цим створюється альтернативна нотаріату – квазіструктури в особі «уповноважених осіб органів юстиції, що призначаються і звільняються з посади головним територіальним управлінням юстиції за погодженням з Міністерством юстиції, що є нонсенсом і ставить під сумнів неупередженість і незалежність роботи цих посадових осіб .

«Тобто сьогодні ми стоїмо на межі створення ручних «квазінотаріальніх органів», які при своїй вертикально побудованій структурі, будуть здійснювати доручення керівництва і переоформляти права і власність по всій країні. Тобто, зможуть здійснювати рейдерське захоплення земельних паїв після відкриття ринку землі«, – зазначив журналіст.

Крім того, група народних депутатів від БПП і «Народного фронту» зареєструвала в Раді законопроект, згідно з яким фахівці служби можуть не мати ні офісу, ні певного округу, а після 5 років служби наділяються нотаріальними повноваженнями. Крім усього іншого ці «реєстратори-примари» також будуть фінансуватися з бюджету.

Нотаріальна палата України вже провела експертизу цього законопроекту, після чого зробила висновок, що проект закону відкриває можливості для рейдерських захоплень і призведе до значних ризиків і зловживань.