«Брудні гроші і політика» в Україні процвітають, — Держдеп США

329

Міжнародний валютний фонд не може забезпечити додаткову фінансову допомогу Україні у зв’язку з політичною нестабільністю в країні, заявила помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

«МВФ, як і уряд США, не має вибору, до тих пір поки ми не переконаємося в тому, хто буде нашим партнером на іншій стороні столу» — повідомила вона на слуханнях в комітеті Сенату США.

Нуланд також нагадала про давні проблеми України — корупцію і тіньову політику. «Ми продовжуємо вважати, що 2016 рік може і повинен стати роком, коли Україна звільниться від нечестивого союзу брудних грошей і брудної політики, які обкрадають українців занадто довгий час», — підкреслила помічник держсекретаря США.

Чотирирічна програма фінансової допомоги Україні була затверджена радою директорів МВФ 11 березня 2015 року. Вона передбачає виділення фондом 17,5 мільярда доларів, а всіма міжнародними кредиторами за чотири роки — 40 мільярдів доларів.

У березні ж 2015 року було перераховано перший транш на 5 мільярдів доларів, в серпні — другий транш на 1,7 мільярда. Тепер Київ чекає виділення третього траншу, об’ємом також 1,7 мільярда доларів.