Брудні прийоми російських спецслужб щодо Савченко

288

Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін розповів, що «лист» Порошенко до полонянки був спецоперацією.

Як розповів Фейгін, фейковое лист Порошенка прийшло на електронну пошту з адреси, що нагадував адресу АП, а перевірити справжність листа можливості не було.

«Вчора мені Генконсул України в Ростові-на-Дону повідомив про те, що є дзвінок з Адміністрації президента, що вони хочуть передати такий лист. Зрештою, я сказав, звичайно, ми такий лист готові віднести Надії Савченко в зв’язку з тим, що ми зацікавлені в закінченні голодування, окрім закликів, які вже є, такий би був дуже істотним, тим більше, що Петро Олексійович висловлювався з цього приводу не один раз, і передавав це через сестру і матір, і письмовий документ мав значення. Оскільки був якийсь цейтнот, то відповідно письмо прийшло в тому вигляді, в якому воно прийшло на електронну пошту, якщо б природно не було попередження з боку Генконсульства, то звичайно, ніхто б ніякої довіри до такого роду документа би не зазнав. Після цього воно було надруковано, і вранці я був у Надії і продемонстрував це лист разом з іншими листами, у мене була велика пачка листів. І Надія вже була готова прийняти рішення про припинення сухе голодування, оскільки така кількість закликів до неї, все це речі, які мали значення», — розповів адвокат.

Він зазначив, що Савченко поки не знає, що лист був фейковим.

Цю ситуацію також прокоментував політолог Ігор Рейтерович.

«Треба з’ясувати, хто цього «листа» відправив. Буде заява про те, що йде дуже брудна гра довкола цієї ситуації. При цьому, заяви, які Президент робив публічно, абсолютно пов’язані з тією тематикою, яка була в листі. Яким чином такий лист може вплинути чи дискредитувати Надію Савченко. Усі попередні роки вона поводила себе надзвичайно мужньо та впевнено. І це був лише один із листів. Насправді до неї писала надзвичайна кількість людей», — розповів Рейтерович.

Також експерт зазначив, що 21-22 березня буде винесено вирок, тому Савченко хоче також щось сказати, якось прокоментувати вирок. При сухому голодуванні це просто неможливо було б зробити.

Як сказав адвокат Фейгін, цей «лист» покликаний дискредитувати не лише Надію Савченко, а й Президента України Петра Порошенко.