Будьте уважні в інтернеті, купуючи деталі до комп’ютера

524

В інтернеті шахраї розміщують повідомлення про продаж комп’ютерних запчастин і виманюють у людей гроші як завдаток, так і не надсилаючи товар покупцю.

Про це ІА ZIK розповів львів’янин Дмитро, який став жертвою такого шахрайства.

«Я хотів придбати відеокарту, знайшов в інтернеті оголошення, зв’язався з продавцем. Чоловік розповів, що продає три запчастини, бо вони йому непотрібні. Оскільки ціна була хороша, я хотів усі три деталі забрати. Ми домовилися, але він попросив завдаток у розмірі 700 гривень. Я йому 3 січня переказав гроші, і він обіцяв, що зразу відправить товар «Новою поштою». Але так і не зробив цього. Тоді я просто вирішив перевірити це оголошення на OLX. І на американському сайті знайшов такі ж самі оголошення. Тобто він просто все перекопіював – фотографії, опис», – зазначив львів’янин.

Також він додав, що зателефонував до цього чоловіка на наступний день: «Він сказав, що вже відправив, і дав мені липовий номер для відслідковування посилки, після чого я вирішив ще раз його перевірити. Подзвонив з іншого номера. Представився по-іншому, і він знову мені продав ці деталі. На що я йому сказав: «Як ви продаєте, якщо ви мені це вже продали? Після цього він поклав слухавку і більше не виходив на зв’язок».

«Я зробив скріншоти всіх його оголошень, вчора пішов у Галицький райвідділ поліції на Мартовича і написав заяву. У поліції заяву прийняли, казали, що передадуть слідчому. Також я подзвонив у «Приватбанк» і попередив, що це шахрай. Вони сказали, що будуть опрацьовувати мій запит, щоб, можливо, якось можна було повернути гроші», – розповів Дмитро.

Чоловік, який подав ці оголошення, представлявся як Степанчук Іван Вікторович з Володимир-Волинського.

Номер його банківської картки: 5168-7423-4822-4522.

Телефон: (063)510-92-50.

Неіснуючий трек-намбер для посилки: 59000106156945.