Cargill та «Южний» підписали договір на 104 мільйони

395

Адміністрація морських портів України і компанія «МВ Карго» підписали договір про реалізацію двох партнерських проектів з будівництва зернового терміналу в морському порту «Южний».

Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

В рамках договору компанія «МВ Карго» виступає в ролі девелопера і бере на себе зобов’язання побудувати спеціалізований морський термінал з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки, а також причал № 25 в акваторії морського порту «Южний».

Пропускна спроможність першої черги будівництва терміналу складе до 5 млн тонн, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2–4 млн тонн.

Адміністрація морських портів, зі свого боку, забезпечить створення судноплавної операційної акваторії причалу № 25 і судноплавного підхідного каналу до причалу № 25 морського порту «Южний». Глибини в акваторії і на підхідному каналі будуть доведені до 16 метрів.

Орієнтовно сума інвестицій в будівництво зернового терміналу складе 104 млн доларів. На днопоглиблювальні роботи АМПУ направить близько 50 млн доларів.

«За нашими розрахунками, в результаті реалізації проекту бюджети всіх рівнів отримають понад 300 мільйонів гривень у вигляді податкових відрахувань на рік. Крім того, буде створено близько 350 робочих місць»,— додав директор «МВ Карго» Олександр Примак.

Зерновий термінал компанії «МВ Карго» буде побудований до 1 вересня 2018 року. АМПУ в свою чергу зобов’язується завершити днопоглиблювальні роботи не пізніше 1 лютого 2018 року.

Таким чином сторони виконали умови угоди, підписаної 24 лютого 2016 року з компанією Cargill в Кабінеті Міністрів України.

Підписаний документ засвідчував намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія «МВ Карго «побудує в порту «Южний».

24 лютого 2016 року компанія Cargill і компанія «МВ Карго» підписали угоду про будівництво нового зернового терміналу в порту «Южний».