Чадний газ у Львові забрав життя 8 осіб

287

За свята у місті 8 осіб отруїлись чадним газом. У період опалювального сезону, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, спостерігається найбільша кількість отруєнь чадним газом, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

6 січня о 12:41 у Львові на вул. Лаврівського (Залізничний район) в приватному житловому будинку отруїлись чадним газом 2 особи, з них 1 дитина. Мешканку 1975 року народження у стані середнього ступеня важкості (20% карбоксигемоглобіну) було доставлено у Львівську обласну клінічну лікарню. Після проходження барокамери потерпіла від госпіталізації відмовилась. Дитину 2007 року народження у стані середнього ступеня важкості (5% карбоксигемоглобіну) госпіталізували до реанімаційного відділення Комунальної міської дитячої клінічної лікарні м. Львова. Причина події – з’ясовується.

7 січня о 22:26 на пл. Данила Галицького у квартирі отруїлась чадним газом жінка 1981 року народження, яку у стані легкого ступеню отруєння (14% карбоксигемоглобіну у крові) доставили у Львівську обласну клінічну лікарню. Причина події – з’ясовується.

8 січня о 08:44 на вул. Коперника в квартирі на третьому поверсі триповерхового житлового будинку отруївся чадним газом мешканець 1978 року народження, якого у стані середнього ступеню отруєння (32% карбоксигемоглобіну у крові) було доставлено до Львівської обласної клінічної лікарні. Після отримання необхідної медичної допомоги (проходження барокамери) потерпілий від госпіталізації відмовився. Причина події – з’ясовується.

Також 8 січня о 13:51 на вул. Огіркова в квартирі на другому поверсі двоповерхового житлового будинку отруїлася чадним газом жінка 1935 року народження, яку у важкому стані було госпіталізовано до реанімаційного відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Після проведення медикаментозного лікування вміст карбоксигемоглобіну у крові склав 15%. Стан потерпілої на 06:00 год. 9 січня – середньої важкості. Працівники ПАТ «Львівгаз» у квартирі тимчасово припинили подачу газу до опалювальної пічки. Причина події – з’ясовується.

Вчора, 10 січня, о 15:57 на вул. Воробкевича (Личаківський район) в квартирі отруїлись чадним газом 3 особи. Громадянин Арабської Республіки Єгипет, 1996 року народження, у стані середнього ступеня важкості (18% карбоксигемоглобіну) був доставлений у Львівську обласну клінічну лікарню. Громадянка Арабської Республіки Єгипет, 1995 року народження, у стані середнього ступеня важкості (5% карбоксигемоглобіну) була доставлена у Львівську обласну клінічну лікарню. Громадянку Йорданського Гашимітського Королівства, 1996 року народження, у стані середнього ступеня важкості (15% карбоксигемоглобіну) доставили у Львівську обласну клінічну лікарню.

Після проходження барокамери потерпілих відпустили додому. Причина події – з’ясовується.

Як свідчать аналізи, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо Вам — уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном «104».

Закликаємо мешканців неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Користуючись газовими приладами, мешканці повинні:

— відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

— перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

— слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

— не закривати решітку вентиляційного каналу;

— не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

— вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів;

— після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними;

— не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;

— у разі несправності газового обладнання викликати працівників ПАТ “Львівгаз”;

— негайно перекрити контрольні крани на газових приладах, у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу, і повідомити аварійну службу за телефоном “104”.

Будьте обережні, щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

— не залишайтесь у непровітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль з включеним двигуном;

— заводячи машину в гаражі, завжди відчиняйте двері;

— не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;

— контролюйте процес приготування їжі.

У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно не займатись самолікуванням, а негайно викликати лікаря за телефоном «103» або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!