Через постанову про держбанки «Приват-Банк» втратить 10% ринку пластикових карток

382

Найбільший «ПриватБанк» може втратити 10% ринку пластикових карток якщо бюджетники і пенсіонери будуть обслуговуватися виключно в держбанках.

Про це заявила на круглому столі «Стан банківського бізнесу в Україні. Картковий бізнес» директор департаменту аналізу банківського ринку Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Діляра Мустафаєва, передає FinClub.

Як зазначається, якщо нові вимоги до банків, які обслуговують бюджетників, вступлять в силу, крім ПриватБанку ослабляться позиції і Райффайзен Банку Аваль — його частка скоротиться на 2%.

У той же час частка державних банків — «Укрексімбанку», «Ощадбанку» і «Укргазбанку» — може зрости на 8%.

При цьому збільшення кількості клієнтів спричинить за собою потребу в розширенні банкоматної мережі — близько 6,5 тисяч пристроїв.

«Якщо встановлювати нові банкомати — це близько 97 млн доларів, якщо купувати банкомати, що були у використанні — близько 19 млн доларів», — заявила Мустафаєва.

Нагадаємо, частка активів банку повинна складати не менше 1% активів банківської системи; портфель ОВДП — понад 20% регулятивного капіталу банку; робота на ринку — не менше трьох років; протягом трьох останніх місяців комісія НБУ не застосовувала заходи впливу до банку у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних операцій.

Крім того, банк протягом останніх трьох місяців повинен виконувати нормативи НБУ, бути учасником ФГВФО, «крім випадків, передбачених законом», і не мати боргів перед ФГВФО зі сплати зборів, штрафів, пені, заборгованості зі сплаті податків і зборів.

«Найважчою для виконання банками буде вимога Кабміну щодо наявності в портфелі банків ОВДП не менше 20% регулятивного капіталу», — вважає Мустафаєва.

Банкіри виступають проти рішення Кабміну. «Ми, як асоціація банків виступаємо проти і будемо докладати зусиль для перегляду постанови уряду», — сказав віце-президент, керівник управління з розвитку роздрібних продуктів Альфа-банку Олексій Пузняк.

«Нові вимоги уряду не відповідають принципам Цивільного кодексу, так як бюджетники повинні самі вибирати банк для отримання зарплати», — вважає голова правління Банку Михайлівський Ігор Дорошенко.

Як повідомлялося, прибуток найбільшого в Україні «ПриватБанку» в 2015 році становив 267,698 млн гривень, що в 2,8 рази менше, ніж в 2014 році.

ПриватБанк заснований в 1992 році. Станом на 7 липня 2015 року його найбільшими акціонерами є Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський з частками по 45,3182%.