Четвертий пішов: Генпрокуратура внесла чергові подання на зняття недоторканності з депутатів

364

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

Колишній голова Дніпропетровської ОДА Вілкул, як говориться у поданні, протягом 2011-2012 років видав розпорядження про зміну цільового призначення земельних ділянок площею 21 га нібито із земель запасу с/г призначення (пасовища), а насправді із земель колективної власності пайщиків двох сільськогосподарських підприємств Нікопольського району.

Крім того, як додає ГПУ, колишній голова ОДА видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності товариства з обмеженою діяльністю «АРТ ЛЕНД», із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості.

В той же час, слідством встановлено, що Дмитро Колєсніков, щодо якого також внесено подання на зняття недоторканності, перебуваючи на посаді голови Агентства держмайна України, зловживаючи службовим становищем, вчинив певні дії, внаслідок чого стало можливим відчуження об’єктів нерухомості – виробничого та лабораторно-побутового корпусу державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» у Дніпрі загальною площею майже 7 тис. кв.м.

Подання вже зареєстровані в апараті Верховної Ради.

Нагадаємо, 18 травня Генеральний прокурор України підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Олександра Пономарьова.

15 травня Генеральний прокурор підписав подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Сергія Дунаєва.

У березні Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата із фракції «Опозиційний блок» Євгена Бакуліна, якого підозрюють у привласненні та відмиванні коштів в особливо великих розмірах.