Чи розірве Україна дипломатичні відносини з Росією

286

Про недотримання РФ і власного, і міжнародного законодавств вже говорять і пишуть усі ЗМІ світу. А для українського боку – це чергова підстава розірвати дипломатичні відносини, або щонайменше серйозно обмежити їх. Адже ніхто з людей, які розуміються в дипломатії, не заперечив, що українсько-російські дипвідносини слід би розірвати – принаймні тому, що вони не ефективні.

Про це сказав екс-уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Навпаки – навіть де-хто пояснював, що це треба було зробити раніше. Ніхто не може заперечити того, що і в Росії, і в Україні дипломати не мають змоги повноцінно виконувати свої функції. Хіба що розвідники або провокатори, які прикриваються дипломатичним паспортом. Але у нас таких нема, принаймні, щодо РФ», – сказав Соколовський.

При тому Соколовський вважає, що тепер же абсолютно очевидно, що українські дипломати, зокрема, консульські працівники, не можуть виконувати своїх завдань, тому що це підтверджують намагання не допустити їх на суд над українською громадянкою Савченко, напад бандитів на українського консула у Грозному 16 березня цього року, відсутність можливості навіть контактувати з іншими засудженими РФ українськими громадянами, зокрема під час їх етапування.

Крім цього, говорить він, українські парламентарі, навіть парламентарі ПАРЄ, не можуть перебувати на території Росії (всупереч її міжнародним зобов’язанням). «У цьому зв’язку виникає логічне запитання: чи не дешевше відправляти з Києва дипломата для забезпечення окремих заходів або доручити «третій» стороні забезпечувати українсько–російські зносини на постійній основі?», – підкреслив Соколовський.

«Тобто, судячи з подій останніх тижнів і навіть днів, незважаючи на те, що у РФ є більша, ніж у будь-якій країні, мережа українських дипломатичних установ (посольство і консульства), їх ефективність близька до нуля. Майже те саме можна сказати і про російських дипломатів в Україні, які зараз скоріше відіграють роль подразників. Хіба що виконують додаткову деструктивну роботу під час агресії на нашій території, яку треба нейтралізувати. А це найкраще робити, не допускаючи їх на українську територію.

Зараз склалися умови для розриву або серйозного обмеження українсько-російських дипломатичних відносин. Очевидно, що тут ініціатива має належати українській стороні. Нас і зрозуміють, і підтримають у світі. Якщо ж ми цього не зробимо – кепкуватимуть», – завершує Соколовський.