Чим далі фронт – тим войовничіше налаштовано суспільство

1180

Провідний науковий співробітник Інституту соціології Ірина Бекешкіна оприлюднила нові результати опитування українців.

Суспільні настрої щодо проблеми повернення Криму та Донбасу змінюються, незалежно від риторики про кремлівських агентів.

«З точки зору населення України, Крим і Донбас – наш. Більше 70% населення вважає, що Крим – це Україна, але Росія його анексувала. Що стосується варіантів повернення Криму, переважає один варіант, що життя в Україні потрібно робити настільки привабливим, щоб кримчани захотіли повернутися додому. Військовий варіант не проходить. Так само військовий варіант не проходить стосовно повернення Донбасу», — повідомила експерт.

Опитування проводилося на територіях підконтрольних Україні. Тут спостерігається динаміка.

«Зараз 0% людей, які хочуть жити «в незалежній державі ДНР-ЛНР». Швидше за все, люди нарешті зрозуміли, що це таке. Хоча ще рік тому, на територіях Луганська та Донецька, які контролює Україна, показник становив 35% респондентів які хотіли відділитися від України, 20% хотіли жити незалежною державою і 15% хотіли приєднатися до Росії. Зараз до Росії хотіли б приєднатися 5%», — додала Ірина Бекешкіна.

Коли проводилося опитування щодо повернення територій Донбасу, то переважали такі ж відповіді як і для Криму: потрібно піднімати рівень життя в Україні, відбудувати ті території, які постраждали від окупації.

Що стосується військового вирішення проблеми, то воно не переважає в Україні. Але чим далі від фронту, тим більш войовничими є настрої. Ближче до фронту – мир за будь-яку ціну.

Пряма трансляція