Чим зумовлені високі ціни на житло у Києві

550

Українська столиця опинилася на другій сходинці у рейтингу міст світу з найдорожчою орендою житла. Аби винайняти квартиру в столиці, українцеві необхідно витратити дві місячні заробітні плати. Чим зумовлена така дорожнеча і як формується ціна на житло в Києві, розповів журналісту видання Persona.Top. приватний ріелтор Олександр Гришко.

“Попит породжує пропозицію, що позначається на ціні оренди. Пропозицій не настільки багато, щоб повністю задовольнити попит. Якщо порівнювати з цінами, які були кілька років тому, то це ще не дорого. Курс долара скорегував вартість оренди років зо три тому. Багато хто з власників тоді зафіксував ціни у гривнях, частина власників не відразу відреагувала на цю ситуацію, тому вони тривалий час не могли здати житло”, – говорить експерт.

За його словами, питання ціни неоднозначне, оскільки комусь на сьогодні орендувати житло дорого, а комусь вигідно, тому що можливості купити свою квартиру немає.

Не всі власники адекватно оцінюють вартість квартири

Приватний ріелтор пояснив, що власники, які вперше збираються здати нерухомість в оренду, зазвичай орієнтуються на ціни аналогічних об’єктів в інтернеті. Якщо вони вдаються до допомоги ріелторів, то можуть отримати якісну оцінку житла з реальною ціною.

“Щоб якісно сформувати стартову вартість, потрібно з’ясувати, який є попит на аналогічну нерухомість, а також ознайомиться з подібними варіантами, які вже здаються”, – говорить Олександр Гришко.

Чи подешевшає оренда житла в столиці?

Ріелтор каже, що прогнозувати тенденції на ринку нерухомості – справа невдячна. Адже житло може і подешевшати, і подорожчати – це залежить від багатьох факторів.

“Вартість оренди може зменшитися: зараз купується багато квартир у новобудовах з метою подальшої здачі їх в оренду. Але вартість оренди може і зрости, якщо економіка країни в цілому буде виходити на позитивну динаміку. Не треба боятися високих цін на оренду, треба боятися низьких доходів наших співгромадян”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, що рейтинг міст із найдорожчою орендою житла був сформований за допомогою сервісу Numbeo на основі співвідношення місячної заробітної плати і вартості оренди житла. Перше місце, як повідомив Bloomberg, зайняла столиця Венесуели – місто Каракас.

Автор: Ірися Герцун