Чижов: Закон про вибори на Донбасі – можна просувати

555

Президент в черговий раз наголосив, що перспектива продовження бойових дій на Сході – є реальністю.

«Не варто чекати суттєвих змін. З одного боку зараз сепаратистській російській стороні зараз політично не вигідно починати бойові дії. Бо Росія, намагаючись позбавитись від санкцій, всіляко демонструє свою «приналежність» до Мінських угод, принаймні на словах. Більше того, Росія вже добилася того, що Захід зараз давить на Україну, вимагаючи якомого швидшої організації виборів, в окремих регіонах Донецької та Луганської областей. Тому зараз дуже не вигідно тій стороні починати наступ, тим самим змінюючи в очах Заходу уявлення того, хто все ж таки винен і чому угоди не виконуються в повні мірі», — розповів політолог Георгій Чижов.

Експерт пояснив, що регулярні обстріли російськими сепаратистами української армії – це швидше власні дії «виконавців». І також це можливий тиск на Україну, якщо ми не будемо їм відповідати хоча б частково, бойові дії можуть розпочатися.

«Закон про вибори можна було б сміливо розробляти і голосувати за нього, адже перед тим, як проводити безпосередньо вибори, Україна повинна буде провести безпековий пакет. А тому  проведення цього закону —  це був би хороший варіант, щоб зняти з української сторони критику. Для того, щоб здійснити самі вибори, доведеться забезпечити можливість нагляду з боку незалежних міжнародних експертів, ЗМІ, сприяти діяльності українських партій, а також надати можливість голосування вимушеним переселенцям», — додав політолог.