Чому Касько подав у відставку — експерт назвав причину

241

Заява про відставку з посади заступника генерального прокурора Віталія Каська — це початок боротьби за пост генерального прокурора. Про це заявив політолог Петро Олещук.

«Це початок боротьби за пост генерального прокурора. Його кандидатуру лобіює «Антикорупційна платформа» у «Блоці Петра Порошенка». Не дарма відставка Каська збіглася у часі з відставкою нардепа Віктора Чумака з посади керівника Нацагентства з питань запобігання корупції. До того ж кандидатуру Каська підтримують у Держдепі США. Показово, що той самий Абромавічус також висував його кандидатуру в якості генпрокурора, як умову повернення на посаду», — сказав експерт.

Політолог сумнівається, що заступник генпрокурора у такий спосіб готується до політичної кар’єри.

«У політику він навряд піде. Це спроба Каська поставити питання руба про свою діяльність в якості заступника генерального прокурора. Щоб це була або відставка, або підвищення», — переконаний Олещук.

Він нагадав, що конфлікт між генпрокурором Віктором Шокіним та Віталієм Каськом триває з початку спільної роботи.

«Конфлікт загострився після справи «діамантових прокурорів», яка була ініційована й проведена за відсутності на роботі Шокіна. У подальшому відносини лише погіршувалися. Шокіну навряд подобалось, що потенційний конкурент працює поряд із ним», — розповів експерт.

Політолог додав, що президент не втручається та не реагує на конфлікт через успадковану ним радянську традицію.

«Він вважає, що реакція на ультимативні вимоги — це вияв слабкості», — додав Олещук.