Чому не відбувається голосування за децентралізацію

590

Наразі актуальне питання щодо ухвалення змін в Конституції, які передбачаються Мінськими угодами.

Заступник директора національного Інституту стратегічних досліджень, Василь Яблонський, розповів, чому депутати затягують процес голосування.

Громадян насторожує виокремлення особливого статусу та самоврядування в Донецьку та Луганську. Зміни в Конституції про децентралізацію передбачають надання більших повноважень місцевій владі.

«Очевидно, зараз не вистачає голосів, прийняття цього закону Парламентом. Закон може мати чіткі часові межі, і за потреби його можна відмінити. Бо це є українське законодавство, при всіх тисках і порадах, українські політики будуть відстоювати свій варіант. Всі прекрасно розуміють, що тут не йдеться про здачу національних інтересів. Дуже часто зміщуються акценти, тому якась урядовців частина працює на цілеспрямований зрив Мінського процесу. Бо тоді ми фактично стаємо Росією (не буквально), а лише у взятті і не виконанні зобов’язань», — сказав Василь Яблонський.

У законі можна вкласти певні положення, які можна ув’язати з виведенням військ, вивезенням озброєння, встановленням контролю над кордоном. Звісно, якщо вибори проходитимуть під дулами автоматів, ніхто їх не визнає.

Зараз проходить інформація про те, що на окупованих територіях дуже швидко утворюються різні політичні партії, які готуються до виборів. Очевидно, що ці партії, насамперед повинні бути зареєстровані Мінюстом, а далі все за українським законодавством.

«Є 4 сили коаліції, які мають різні погляди на голосування. Питання Конституційних змін тісно пов’язане  з кадровими питаннями, функціонуванням уряду. Якщо політики вкидають в публічний простір певні позиції – це позиції переговорів, для формування політичного іміджу. Консенсус знаходиться на консультаціях політиків, які не виносяться на публічне обговорення», — додав Василь Яблонський.