Чому Україна мусить вступити до НАТО — Тетерук

326

Нардеп стверджує, що існує чітка різниця в реагуванні на російську загрозу між НАТО й паперовими структурами: ОБСЄ, ООН, Рада Європи тощо

Для захисту свого суверенітету Україна мусить посилювати власну обороноздатність і стати членом Північно-Атлантичного Альянсу, а не сподіватися на паперові міжнародні організації з врегулювання конфліктів.

«На третій рік війни можемо підсумувати: що працює і що не працює для реального захисту суверенітету України. Ми майже з нуля створили боєздатну армію, яка зупинила агресора й перемолола десятки російських батальйонів. Уряд різко збільшив оборонні видатки, до 113 мільярдів гривень — і війська отримали десятки тисяч одиниць додаткової техніки», — заявив народний депутат фракції «Народний фронт», полковник Андрій Тетерук, коментуючи заяву Генерального секретаря НАТО про російську воєнну загрозу й захист країн НАТО від неї.

«А що реально зробили ОБСЄ, ООН, Рада Європи, — організації з безпеки та врегулювання конфліктів, до яких входять Україна і РФ? Як ці контори реально обмежили бойові дії російської армії? Ніяк. Папірці, нескінченні розмови про глибоку стурбованість і політичне врегулювання. Отже, мусимо робити те, що працює: надалі посилювати обороноздатність України, закуповувати техніку і набирати людей до Збройних Сил — на гідні, щороку більші зарплати» — заявив Андрій Тетерук.

Другим ключовим елементом захисту суверенітету України він вважає якнайшвидший вступ до НАТО.

«Україна мусить інтегруватися в єдину справжню міжнародну організацію з безпеки — НАТО. Ми бачимо чітку різницю в реагуванні на російську загрозу між НАТО й паперовими структурами: ОБСЄ, ООН, Рада Європи тощо. НАТО одразу, вже 2014 року, чесно охарактеризувало дії Москви як глобальну агресію, — і негайно розпочало посилення оборони країн блоку, які межують з Росією», — зазначив народний депутат.

«В Балтії, Польщі, Румунії вже розміщені тисячі додаткових вояків, сотні одиниць бойової техніки; додаткові авіапідрозділи (в тому числі стратегічного значення — як-от літаки далекого радіолокаційного виявлення AVACS). Вирішується питання про збільшене військово-морське з’єднання НАТО на Чорному морі. Це реальні оборонні приготування, а не демагогія про мир» — сказав Андрій Тетерук.

Приготування НАТО до оборони від Росії є системною реакцією блоку, а не ситуативною політичною згодою урядів, наголосив він.

«Для посилення оборони східних країн-членів блоку НАТО був потрібний тиск урядів цих країн. Так, деякі «старі» члени НАТО опираються цьому процесу — але він іде, бо діють принципи й механізми реальної колективної безпеки. І діяли завжди! НАТО не дало розгорітися конфліктові Греції й Туреччини; спільно побороло сомалійських піратів; успішно стримує Росію від нападу на Туреччину з Сирії. Це працює. І це спрацює для України — нової, справді незалежної європейської України з новим боєздатним військом», — заявив Тетерук.