Чому українці мають переплачувати за закордонний паспорт?

894

«Те, що відбувається зараз, — це свідома відомча корупція. У підрозділах ДМС немає можливості по-людськи оформити закордонний паспорт» — розповідає заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Чиновники ДМС відверто нехтують своїми обов’язками та роблять усе можливе, аби громадяни зверталися до «Державного підприємства «Документ» та платили додаткові 350 грн. Ще два роки тому у Києві за кошти місцевого бюджету було закуплено обладнання для біометрики, проте воно досі не залучено. Чому? Все просто. Міграційній службі абсолютно невигідна відсутність черг та повна цивілізованість. Якщо оформлення закордонного паспорта буде зручним, хто ж стане переплачувати зайві гроші?

За великим рахунком, 350 грн «Документ» бере, як не смішно, за комфорт и людське ставлення, хоча процедура повинна бути повністю безоплатною – це передбачено законом. Проте законом не передбачена фіксована ціна за виготовлення бланку та його персоналізацію, тільки розмір держмита – 170 грн.

Допоки держава не урегулює це питання, підприємства диктуватимуть умови отримання закордонного документа. Одним словом, наразі ми маємо чистої води монополію, яка викликає забагато питань.

Детальніше читайте тут: «Чи подешевшають в Україні закордонні паспорти».