Де зберігаються гроші за Панамськими документами

285

Панамські документи стали найбільшим в історії витоком інформації щодо секретних коштів, які розміщені в офшорах. Фірма Mossack Fonseca, яка займалася юридичним оформленням рахунків, найбільшу частку активів розміщувала у десятьох країнах по всьому світу. Багато багатих людей, відомих політиків і членів королівських сімей користувалися її послугами.

Найпопулярніші податкові притулки знаходяться на Британських Віргінських островах, де зареєстровано 113000 компаній, створених за дорученням клієнтів Mossack Fonseca.

Загалом фірма створила 214,000 компаній або підставних компаній у країнах, відомих податковими притулками для близько 14,000 клієнтів по всьому світу.

Кожна друга компанія, створена Mossack Fonseca, зареєстрована на архіпелазі в Карибському морі.

Другим найбільш популярним притулком для клієнтів юридичної фірми є країни у центральноамериканській Панамі, де Mossack Fonseca має свою штаб-квартиру і де фірма створила більш ніж 48000 компаній.

Mossack Fonseca пропонувала створити компанії у більш як 21 місці світу, і крім 10 наведених у графіку, також часто використовувала Мальту, Нову Зеландію, Коста-Ріку, Кіпр, Сінгапур і Уругвай.

Найбільш популярні податкові притулки відрізняється тим, що всі вони надають хороші можливості для тіньового бізнесу: ви не можете бачити, хто насправді володіє компаніями.

Це означає, що у них є свої правила і закони, а податкові органи інших країн, наприклад, не можуть отримати інформацію про компанії, створені резидентом в податковій гавані.

Країни з пільговим режимом оподаткування у цілому політично дуже стабільні, тому вважаються безпечним місцем для розміщення капіталу. Це, як правило, невеликі країни, які не мають природних ресурсів або промисловості. У свою чергу, вони досить стабільні і залучають бізнес з усього світу, пропонуючи тіньові фінансові послуги.