Депутати пишуть доноси один на одного

392

Депутати і чиновники пишуть один на одного заяви в Антикорупційне бюро, щоб використовувати це для інформаційних кампаній.

За словами Ситника, він виступає проти створення списків «топ-корупціонерів», яких треба посадити у першу чергу.

«Створення «списків» — це повернення до практики виборчого правосуддя. Не може йти, наприклад, розслідування випадків корупції в одному міністерстві першим пріоритетом, а в іншому — другим. Єдиний підхід, ніяких «списків» немає», — заявив глава НАБУ.

За його словами, Бюро вже намагаються використовувати різні депутати і чиновники для зведення рахунків один з одним.

«Наприклад, депутати або чиновники пишуть заяви один на одного. Отримуємо звернення: такий-то скоїв підслідний НАБУ злочин. Без уточнень — що за злочин, як він був скоєний, але при цьому просить внести його заяву в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань — ред.) і почати розслідування», — розповів глава НАБУ.

«За законом, ми зобов’язані таку заяву до реєстру внести. Якщо цього не зробити, він може звернутися в суд із заявою про бездіяльність, і тоді вже суд може зобов’язати нас внести його заяву в реєстр. А після того, як заява в реєстр вноситься, на цій підставі починаються політичні спекуляції, компанії в пресі — мовляв, порушено кримінальну справу проти такого-то, у відставку його», — додав він.

Ситник пояснив, що внесення в реєстр не означає, що є реальна кримінальна справа.

«За нинішнім КПК, підставою для початку розслідування може бути не тільки заява потерпілого, але й, наприклад, повідомлення у пресі. Але це зовсім не означає, що за кожним таким повідомленням порушується кримінальна справа. Навіть початок розслідування не означає, що справа буде обов’язково порушена», — пояснив глава НАБУ.

Він пообіцяв, що Бюро буде повідомляти, які починає розслідування, але буде це робити «максимально коректно».