Державний департамент США висловив свою думку щодо Російського «плану Б»

259

Американська сторона сподівається, що досягнута останніми днями угода про припинення бойових дій у Сирії почне працювати з 00.00 27 лютого і не має наміру обговорювати інші варіанти.

З відповідною заявою виступив у п’ятницю під час брифінгу в Державному департаменті США офіційний представник відомства Марк Тонер.

«Я не хочу сьогодні говорити про будь-який план «Б» або варіант «Б», як би його не називали медіа», – зауважив Тонер, відповідаючи на прохання прокоментувати подальші дії США в разі провалу угоди щодо перемир’я в Сирії.

Він підкреслив, що зараз у Вашингтоні «чітко зосереджені» на тих днях і, фактично, годинах, коли угода про припинення бойових дій має запрацювати.

Він наголосив, що, в тому числі, російська сторона зобов’язалася припинити обстріли мирних поселень сирійської опозиції. «Так, росіяни зі свого боку зобов’язались не завдавати авіаударів по угрупованнях, які ми вважаємо частиною помірної опозиції», – підтвердив Тонер.

У цьому зв’язку журналісти поставили йому запитання, чому тепер Вашингтон має вірити росіянам?

«Ми говорили багато разів – настав час для них (росіян – ред.) показати на практиці, а не на словах, що вони серйозно ставляться – і про це вони відкрито заявляли – до перемир’я або припинення бойових дій та політичного процесу який, веде до переходу», – відповів представник зовнішньополітичного відомства США.